Zagrają w ręczną na piasku, na... Placu Solnym we Wrocławiu

Robert Skrzyński | Utworzono: 19.05.2017, 09:48
A|A|A

fot. Piłka Ręczna Plażowa

To jedna z inicjatyw promujących The World Games 2017 we Wrocławiu. Boisko wygląda bardzo efektownie i emocji na nim też nie zabraknie. To dyscyplina, która potrafi porwać kibica.

Już dziś na specjalnie przygotowanym boisku na Placu Solnym czekają nas pierwsze atrakcje - mówi odpowiadający za piłkę ręczną plażową w naszym kraju Marek Góralczyk:

Będziemy promowali piłkę ręczną plażową, będziemy bawili się z dziećmi, przekonywali do piasku w centrum Wrocławia. 350 dzieci z wrocławskich szkół będzie uczestniczyło w zajęciach od rana do wieczora. W sobotę i niedzielę rozpoczynamy nasz nowy cykl turniejów eliminacyjnych do MP.

Liczymy, że te zawody przełożą się na zainteresowanie dyscypliną podczas Igrzysk Sportów Nieolimpijskich mówi rzecznik spółki World Games Kacper Cecota:

Wierzymy, że piłka ręczna plażowa to jest jedna z najatrakcyjniejszych dysyplin The World Games 2017. Chcemy ją pokazać mieszkańcom miasta, gościom i zachęcić, żeby na The World Games przyjechali i zobaczyli najlepsze ekipy na świecie.

Podczas turnieju w sobotę odbędzie się losowanie grup na World Games. Mecze będą rozpoczynać się już o godzinie 9.

REKLAMA

To może Cię zainteresować