A | A | A

Zagrają w ręczną na piasku, na... Placu Solnym we Wrocławiu

Robert Skrzyński
Utworzono: 2017-05-19 09:48
Piłka ręczna plażowa zawładnie centrum Wrocławia. Na Placu Solnym pojawiło się już boisko do gry w tę dyscyplinę sportu. Dziś będą na nim trenować uczniowie wrocławskich szkół, a jutro i w niedzielę rozegrany zostanie turniej eliminacyjny do mistrzostw Polski.
fot. Piłka Ręczna Plażowa

To jedna z inicjatyw promujących The World Games 2017 we Wrocławiu. Boisko wygląda bardzo efektownie i emocji na nim też nie zabraknie. To dyscyplina, która potrafi porwać kibica.

Już dziś na specjalnie przygotowanym boisku na Placu Solnym czekają nas pierwsze atrakcje - mówi odpowiadający za piłkę ręczną plażową w naszym kraju Marek Góralczyk:

Będziemy promowali piłkę ręczną plażową, będziemy bawili się z dziećmi, przekonywali do piasku w centrum Wrocławia. 350 dzieci z wrocławskich szkół będzie uczestniczyło w zajęciach od rana do wieczora. W sobotę i niedzielę rozpoczynamy nasz nowy cykl turniejów eliminacyjnych do MP.

Liczymy, że te zawody przełożą się na zainteresowanie dyscypliną podczas Igrzysk Sportów Nieolimpijskich mówi rzecznik spółki World Games Kacper Cecota:

Wierzymy, że piłka ręczna plażowa to jest jedna z najatrakcyjniejszych dysyplin The World Games 2017. Chcemy ją pokazać mieszkańcom miasta, gościom i zachęcić, żeby na The World Games przyjechali i zobaczyli najlepsze ekipy na świecie.

Podczas turnieju w sobotę odbędzie się losowanie grup na World Games. Mecze będą rozpoczynać się już o godzinie 9.

WASZE KOMENTARZE ()

WASZE KOMENTARZE (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony. Radio RAM nie odpowiada za treść komentarzy.
Teraz na antenie
Ian Pelczar
Strefa kina. Posłuchaj, co warto zobaczyć.
NEWSLETTER RADIA RAM
Dodaj swój adres, aby otrzymywać newsletter