Everything is recorded "Close But Quite" Sampha

Piotr Bartyś | Utworzono: 15.05.2017, 09:33
A|A|A

W minionym stuleciu mieliśmy Ivo Wattsa-Russela, szefa wytwórni płytowej 4 AD, który skrzyknął muzyków ze swojej stajni, aby nagrywali pod szyldem "This Mortal Coil". Wiek XXI to Everything Is Recorded, artystyczny projekt producenta i szefa XL Recordings, Richarda Russella.

Jego londyńskie studio The Copper House, pod jego wodzą, stało się drugim domem dla różnych wokalistów i muzyków, którzy wymieniali się swoimi kompozycjami, nagraniami i pomysłami, łącząc tradycyjną sesję nagraniową z długimi, nieskrępowanymi improwizacjami. Wśród artystów biorących udział w projekcie są: Sampha, Giggs, Obongjayar, Tic Zogson, Warren Ellis, Infinite Coles, Mela Murder, Green Gartside i Baluji Shrivastav. Zacne towarzystwo, nieprawdaż ?

W w ten weekend ukazała się pierwsza cyfrowa EPKA projektu EVERYTHING IS RECORDED zatytułowana "Close But Quite". Dodajmy - jest to pierwsze z kilku wydawnictw planowanych na ten rok.
Promuję ją tytułowy utwór, w którym rolę wokalisty pełni Sampha. W utworze wykorzystano sample utworu "The Makings Of You" z 1970 roku. Zresztą każde z pięciu zamieszczonych na EP-ce nagrań to taki mariaż starego z nowym. Juz jesteśmy ciekawi dalszej muzyki z tych niezwykłych sesji.

REKLAMA

To może Cię zainteresować