A | A | A

Everything is recorded "Close But Quite" Sampha

Piotr Bartyś
Utworzono: 2017-05-15 09:33 , Zmodyfikowano: 0000-00-00 00:00

W minionym stuleciu mieliśmy Ivo Wattsa-Russela, szefa wytwórni płytowej 4 AD, który skrzyknął muzyków ze swojej stajni, aby nagrywali pod szyldem "This Mortal Coil". Wiek XXI to Everything Is Recorded, artystyczny projekt producenta i szefa XL Recordings, Richarda Russella.

Jego londyńskie studio The Copper House, pod jego wodzą, stało się drugim domem dla różnych wokalistów i muzyków, którzy wymieniali się swoimi kompozycjami, nagraniami i pomysłami, łącząc tradycyjną sesję nagraniową z długimi, nieskrępowanymi improwizacjami. Wśród artystów biorących udział w projekcie są: Sampha, Giggs, Obongjayar, Tic Zogson, Warren Ellis, Infinite Coles, Mela Murder, Green Gartside i Baluji Shrivastav. Zacne towarzystwo, nieprawdaż ?

W w ten weekend ukazała się pierwsza cyfrowa EPKA projektu EVERYTHING IS RECORDED zatytułowana "Close But Quite". Dodajmy - jest to pierwsze z kilku wydawnictw planowanych na ten rok.
Promuję ją tytułowy utwór, w którym rolę wokalisty pełni Sampha. W utworze wykorzystano sample utworu "The Makings Of You" z 1970 roku. Zresztą każde z pięciu zamieszczonych na EP-ce nagrań to taki mariaż starego z nowym. Juz jesteśmy ciekawi dalszej muzyki z tych niezwykłych sesji.

WASZE KOMENTARZE ()

WASZE KOMENTARZE (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony. Radio RAM nie odpowiada za treść komentarzy.
Teraz na antenie
Ian Pelczar
Strefa kina. Posłuchaj, co warto zobaczyć.
NEWSLETTER RADIA RAM
Dodaj swój adres, aby otrzymywać newsletter