Zobacz wernisaż wystawy prezentującej dorobek artystyczny uczestników Fresh Design

Gregor Niegowski | Utworzono: 12.05.2017, 18:07
A|A|A

Zanim jednak poznamy efekty ich pracy, na Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej pomiędzy 17 a 22 maja będzie można oglądać wystawę prezentującą dorobek twórczy uczestników projektu z Ladislav Sutnar Faculty of Design and Art University of West Bohemia z Pilzna (Czechy), Vysoka Skola Vytvarnych Umeni z Bratysławy (Słowacja), Budapest Metropolitan University z Budapesztu (Węgry), Faculty of Art Pforzheim University z Pforzheim (Niemcy) oraz z kilku szkół projektowych z Holandii oraz z Politechniki Wrocławskiej (Polska).

Jest to niepowtarzalna okazja, by spojrzeć na kwestię projektowania z zupełnie innej perspektywy oraz poznać najnowsze europejskie trendy. Uczestnicy zaprezentują swoje portfolio, które będą się składać z indywidualnych autorskich projektów.

Wernisaż wystawy odbędzie się 17 maja o godz. 17:00 na Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej przy ulicy Prusa 53/55 we Wrocławiu.

Przyjdź i zobacz, co ma do powiedzenia Młoda Europa o Designie.

Projekt jest współfinansowany ze środków International Visegrad Fund.

Informacje o projekcie: www.freshdesign.edu.ploraz www.krzywykomin.pl. Zaglądajcie na nasz profil FB/fresh.design.wroclaw i łapcie najnowsze rowerowe newsy!

Organizator: Fundacja Open Mind I Współorganizacja: CRZ Krzywy Komin, Grupakreatywni.pl

Patronat honorowy: Prezydent Wrocławia, Marszałek Województwa Dolnośląskiego, Ambasada Niderlandów w Warszawie

Patronat merytoryczny:  Wydział Architektury Politechniki Wrocławskiej

Współfinansowanie: Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki

Partnerzy zagraniczni: Ladislav Sutnar Faculty of Design and Art University of West Bohemia z Pilzna, Vysoka Skola Vytvarnych Umeni z Bratysławy, Budapest Metropolitan University oraz Faculty of Art Pforzheim University.

Partnerzy: Hultaj, Loca Bikes, RoweryStylowe.pl, Dolnośląski Festiwal Rowerowy, Fundacja Rozwoju Politechniki Wrocławskiej, Wrocławscy Kurierzy Rowerowi, Wrocławski Welodrom, Next Bike, Dolnośląska Organizacja Turystyczna, Wrocławska Kampania Rowerowa, Wrocławska Inicjatywa Rowerowa, Bikes Bazaar, Cargo by OWEE, Bike Days Festiwal Filmów Rowerowych, CargoBike.wroclaw.pl, iBombo, Wro Cycle Chic, By The Way, Functional Therapy - Dorota Silarska, Grunwald24, Grampas’ Hostel.

Patroni medialni: Czwórka – Polskie Radio, Stowarzyszenie Twórców Grafiki Użytkowej, Architektura Murator, Wroclaw.pl, Lounge, Szosa, DOKiS.pl, TuWroclaw.com, StudentNews.pl, Radio Wrocław, Archnet.

Fundacja OPEN MIND – Kim jesteśmy?

Połączyło nas marzenie o dobrze i harmonijnie zaprojektowanej przestrzeni. Chęć pokazania, że kultura, design i sztuka zmieniają nasze życie na lepsze. Wrocław, w którym na co dzień mieszkamy i pracujemy stał się inspiracją do działania i doskonałą przestrzenią do wymiany myśli, doświadczeń. Wspólnego poszukiwania inspiracji i kreowania dobrych projektów. Wierzymy w edukację bez barier, w każdym wieku i na każdym poziomie. Działamy w obszarze designu, rzemiosła, sztuki, architektury, nowych technologii, przedsiębiorczości i ekologii. Nieustannie analizujemy, poszukujemy inspiracji, które w połączeniu z wyobraźnią i pozytywną energią pozwalają na tworzenie oryginalnych, wartościowych projektów. Działamy pro-ekologicznie, kulturotwórczo, międzypokoleniowo i międzynarodowo. Mieliśmy okazję zaprosić Was do udziału, m.in w projektach: Kids Design Space – dzieci projektują przestrzeń, Międzynarodowym Festiwalu Dobrych Projektów WROCLOVE DESIGN, Wrocław – łączy nas ciepło, Laboratorium Designu i Sztuki, Design bez barier, Mama Design, Seminarium „Design dla Biznesu”, Aktywni i Kreatywni – Polacy w Europie, Drogowskazy. Dolnośląska Mapa Legend i Rzemiosła. Inspirację do odwiedzania unikalnych wrocławskich i dolnośląskich miejsc znajdziecie na: Dolny Śląsk Wita! Rzemiosło, czy „Rzemiosło Wrocławia! Przed nami wiele możliwości, które wciąż stanowią dla nas wyzwanie i już w tej chwili nie możemy się ich doczekać. Więcej o nas na www.fundacjaopenmind.pl

Tagi:
REKLAMA

To może Cię zainteresować