Majowe spektakle Teatru Improkracja

Radio RAM. MJ | Utworzono: 09.05.2017, 19:31
A|A|A

z archiwum Teatru Improkracja / FB

Grupa powstała w 2011 roku z inicjatywy Artura Jóskowiaka oraz Dobrosławy Beli. Jednak pierwsze przygody ze sceną improwizacyjną część zespołu zaczynała już w 2005 roku. Dziś na stałe wpisują się w artystyczny kalendarz stolicy Dolnego Śląska, gdzie są najbardziej doświadczoną i profesjonalną grupą impro w tej części Polski.

Spektakle odbywają się co tydzień w Vertigo Jazz Club & Restaurant przy ul. Oławskiej 13 we Wrocławiu. Wysoką jakość występów gwarantują aktorzy i improwizatorzy wrocławskiej sceny teatralnej, improwizacyjnej i kabaretowej:

Dobrosława Bela
Joanna Jóskowiak
Anka Wojtkowiak - Williams
Michał Gruz
Artur Jóskowiak
Krzysztof Ryś
Tomasz Marcinko
Mateusz Płocha
Mateusz Skulimowski
Marcin Jeżewski (światło, dźwięk)


MAJ:

09.05 (wtorek, 20:00)- Krótkie formy
16.05 (wtorek, 20:00)- Tymczasem
23.05 (wtorek, 20:00)- Improkracja penetruje
30.05 (wtorek, 20:00)- Google Improv [premiera!]

OPISY:

09.05 Krótkie formy:
Improwizowany spektakl komediowy! Żadnego scenariusza- czysta improwizacja!

"Krótkie formy" to spektakl komedii improwizowanej składający się z krótkich gier teatralnych. Publiczność w każdej grze decyduje o miejscu akcji, bohaterach, których mają odegrać aktorzy czy nawet o słowach, które mają paść w trakcie sceny. Dzięki ogromnemu wpływowi na kształt spektaklu i aktywnemu udziałowi publiczności, między widzami a aktorami wytwarza się silna więź twórcza. Występ pełen energii, dynamiki i dobrze rozumianego szaleństwa!

16.05 Tymczasem:
Improwizowany spektakl komediowy! Żadnego scenariusza- czysta improwizacja!

Tymczasem to oryginalny format, w którym akcja toczy się tyle czasu ile rzeczywiście trwa spektakl. Wątki przeplatają się jak w świetnie zmontowanym filmie a bohaterowie żyją własnym życiem nawet, gdy ich nie widzimy na scenie. Wszystko to zaimprowizowane na oczach publiczności!

23.05 Improkracja penetruje:
Improwizowany spektakl komediowy! Żadnego scenariusza- czysta improwizacja!

Filmy dla dorosłych nie słyną z niezwykłej fabuły, postacie nie mają dramatycznych przemian i są jednowymiarowe. Aktorzy z Teatru Improwizacji Improkracja reinterpretują te dzieła i nadają im bardziej uniwersalnego przekazu. Podczas spektaklu wyświetlany jest początkowy fragment "dzieła" kiedy postacie jeszcze są... ubrane, a następnie film jest zatrzymywany. Aktorzy Improkracji dogrywają resztę fabuły, odkrywając niewykorzystany przez pomysłodawcę potencjał, nadając jednocześnie dziełu nowy, bardziej klasyczny, kierunek. "Improkracja Penetruje" to fuzja niecodziennej inspiracji oraz komedii najwyższej klasy.

30.05 Google Improv:
Improwizowany spektakl komediowy! Żadnego scenariusza- czysta improwizacja!

Tagi:
REKLAMA