Znajdź zieloną planetę – bezpłatne prelekcje i warsztaty

Michał Kazulo | Utworzono: 24.04.2017, 14:05
A|A|A

27 i 28 kwietnia w Magnolia Park zaproszone szkoły (godz. 10.00-15.00) oraz klienci (godz. 15.00-18.00) wezmą udział w prelekcjach i warsztatach, które poprowadzą przedstawiciele Lasów Państwowych, organizacji ekologicznych i towarzystw wspierania wiedzy ekologicznej.

Uczestnicy wydarzenia „W poszukiwaniu czystej planety” dowiedzą się między innymi, czy człowiek jest niezbędny lasom, jak ubierać się modnie jednocześnie dbając o środowisko, a także czy samochody hybrydowe zawsze są przyjazne przyrodzie. Eksperci pokażą też, jak dać „drugą szansę” butelkom, rolkom papieru czy zakrętkom. Dodatkowo w czwartek Jerzy Gara opowie szkołom o swoim pogotowiu dla jeży, a w piątek pszczelarz Mirosław Majcherek przybliży im życie pszczół.

W planach są również warsztaty kulinarne. Uczestnicy dowiedzą się, jak przygotować smaczne i atrakcyjnie wyglądające dania, by nie marnować żywności. Poza tym samodzielnie przyrządzą zdrowe koktajle, wykorzystując do tego… rower.

W Magnolia Park stanie również „tlenowa” oranżeria. Każdy będzie mógł tutaj wypocząć i zrelaksować się w otoczeniu roślin i śpiewu ptaków. Podczas wydarzenia nie zabraknie informacji, jak w prosty sposób stworzyć własną „fabrykę tlenu”.

Na tym nie koniec atrakcji. Uczestnicy sprawdzą swoją wiedzę podczas testów wiedzy ekologicznej, a za udzielenie poprawnej odpowiedzi otrzymają atrakcyjne prezenty ekologiczne, na przykład doniczki z nasionami. Z kolei podczas zajęć dla szkół, przedstawiciele każdej klasy wezmą udział w rozgrywce specjalnej - klasa, która uzyska najlepsze wyniki, otrzyma bilety do kina na wybrany przez siebie film.
- Zawsze chętnie wspieramy inicjatywy, które propagują ekologiczny tryb życia – mówi Tomasz Waszkiewicz, dyrektor Magnolia Park. – Wydarzenie „W poszukiwaniu czystej planety”, łącząc rozrywkę z nauką udowodni, że dbanie o środowisko jest przyjemne i proste. Zapraszamy całe rodziny. Dobra zabawa gwarantowana – dodaje.

Magnolia Park liczy 100 tys. mkw. powierzchni najmu (GLA). Działa tu 250 sklepów, punktów usługowych, kawiarni i restauracji. Klienci mają do dyspozycji 3,5 tys. darmowych miejsc parkingowych.

„W poszukiwaniu czystej planety”
Magnolia Park, Wrocław - ul. Legnicka 58
27 i 28 kwietnia 2017 r.
Szkoły - godz. 10.00-15.00
Wszyscy klienci - godz. 15.00-18.00
Wstęp wolny – zapraszamy!

REKLAMA