Impel wycofuje się z finansowania siatkarek

Bartosz Tomczak, Michał Hamburger | Utworzono: 21.04.2017, 17:59
A|A|A

fot. impelwroclaw.pl

Porażka w walce o brązowy medal mistrzostw Polski nie miała wpływu na decyzję szefów Impelu. - Byłem na to przygotowany od miesięcy – zdradził Radiu RAM Jacek Grabowski. W tej chwili włodarze klubu negocjują z nowymi sponsorami, a obecnych nakłaniają do zwiększenia swojego wkładu we wspieranie drużyny. Ryzyko związane z wycofaniem zespołu z Orlen Ligi niestety jest spore. - Nie ukrywam, że sytuacja jest bardzo trudna – kończy Grabowski.

Impel Wrocław w ostatnich trzech latach dwukrotnie stawał na podium mistrzostw Polski. W 2014 roku zespół zdobył srebrny, a w 2016 roku brązowy medal. Ten drugi wynik był sporym rozczarowaniem. Naszpikowana gwiazdami drużyna ze stolicy Dolnego Śląska - m.in z Katarzyną Skowrońską-Dolatą i Mileną Radecką - była typowana wtedy na realnego i wymagającego przeciwnika dla Chemika Police. Niestety wrocławianki nie doszły nawet do finału Orlen Ligi, a i przygodę z Ligą Mistrzyń zakończyły już na fazie grupowej.

W obecnym sezonie zespół budowany był już bez tak wielkiej pompy. Nowym trenerem został dotychczasowy asystent Marek Solarewicz. Pod jego wodzą zespół świetnie spisywał się w fazie zasadniczej. Wrocławianki zajęły drugie miejsce notując w trakcie rozgrywek passę 16 zwycięstw z rzędu. Play-offy przyniosły jednak wynik poniżej oczekiwań. Dolnośląskie siatkarki przegrały oba półfinałowe spotkania z Budowlanymi Łódź, a i w starciu o trzecie miejsce dwukrotnie były gorsze od SkyResu Rzeszów. Jak podkreślał na naszej antenie trener Marek Solarewicz to ostatnie spotkanie o brązowy medal było prawdopodobnie najgorszym występem jego drużyny w tym sezonie.

- Grupa Impel, zmieniła w roku 2017, model promocji poprzez marketing sportowy. Zarząd podjął decyzję o rezygnacji z finansowania profesjonalnej siatkówki. Od przyszłego sezonu nasz kierunek to kształcenie przyszłych sportowców i aktywizacja dzieci i młodzieży. W trakcie ostatnich pięciu lat nie zrealizowaliśmy naszych założeń o pozyskaniu partnerów finansowych i organizacyjnych do promocji wrocławskiego sportu. Dzisiaj będziemy wspierać wyłącznie dzieci i młodzież, angażując się w projekty Fundacji Kraina Siatkówki, która obecnie jest jednym z najbardziej rozwiniętych projektów szkolenia sportowego dziewczęcych grup młodzieżowych w Polsce. Ta inicjatywa zrzesza ponad 1000 uczniów z Dolnego Śląska, posiada profesjonalny program rozwoju sportowego. Pragnę bardzo serdecznie podziękować Prezydentowi Wrocławia Rafałowi Dutkiewiczowi za partnerstwo w budowaniu wspaniałej drużyny, za prawdziwe emocje i rzeszę zaangażowanych kibiców. Razem sprawiliśmy, że siatkówka żeńska stała się jedną z trzech najbardziej popularnych i utytułowanych dyscyplin sportowych we Wrocławiu. - podkreśla Grzegorz Dzik, Prezes Zarządu Impel SA.

- Decyzja o sponsorowaniu grup młodzieżowych siatkarek „Gwardii Wrocław” podjęta 20 lat temu, była efektem świadomości właścicieli Impela o konieczności wspierania swojego miasta i jego mieszkańców w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu. Wynikała też z tradycji zaangażowania się Grupy Impel w przedsięwzięcia wartościowe dla społeczności Wrocławia i Dolnego Śląska. Dla Impela sport to nadzwyczaj ważna sfera życia, bo pozwala z jednej strony zachować zdrowie i wykształcić mocne cechy osobowościowe, pomagające w realizowaniu celów życiowych – w tym planów zawodowych i biznesowych – a z drugiej strony, daje możliwość przeżywania mocnych i pozytywnych emocji – emocji, których potrzeba jest silnie zakorzeniona w każdym człowieku. W kolejnych latach Impel dołączył do funkcji społecznej odpowiedzialności biznesu również obowiązek promowania własnej marki, czego efektem było zaangażowanie się również w drużynę ekstraklasową i przejęcie klubu już jako Impel Wrocław. Mamy ogromną satysfakcję w związku z osiągniętymi rezultatami. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu wraz z Miastem Wrocław, wykształciliśmy dobry zespół siatkarek, znakomitą kadrę trenerską oraz stworzyliśmy profesjonalne zaplecze organizacyjne spółki sportowej. Odnieśliśmy z tym zespołem duże sukcesy w Orlen Lidze, choćby osiągnięcie wicemistrzostwa Polski w roku 2015. Do tego cieszą nas ogromnie sukcesy w zakresie rozwijania siatkówki młodzieżowej dziewcząt. Nasze zespoły we wszystkich kategoriach wiekowych (młodziczek, kadetek i juniorek) zaliczają się do ścisłej czołówki krajowej, a nasz autorski model kształcenia sportowego w ramach „Krainy Siatkówki” jest wskazywany jako wzorcowy. Pozostawiamy do dyspozycji świetnie wykształcony zespół trenerski na czele z trenerem Markiem Solarewiczem oraz profesjonalistę Jacka Grabowskiego – kierującego spółką. Dzisiaj zespół Impel Wrocław to ogromny kapitał promocyjny dla każdej firmy, dla której sponsoring i marketing sportowy zapewniają trwały wzrost wartości marki - zachęca Józef Biegaj, członek Rady Nadzorczej Impel S.A. 

- Zapewniam państwa, że know-how, które stworzyliśmy z dotychczasowym właścicielem będzie miało w dalszym ciągu wpływ na rozwój profesjonalnego sportu we Wrocławiu. Będziemy bardzo intensywnie szukać nowych sponsorów i funduszy. Zdaję sobie sprawę, że obecność Grupy Impel sprawiała, że czuliśmy się bezpieczni i mogliśmy koncertować się na wynikach sportowych. Dzisiaj Grupa Impel opuszcza seniorską siatkówkę, ale w dalszym ciągu będzie wspierać rozwój sportowy dzieci i młodzieży, angażując się w działania Fundacji Kraina Siatkówki. Wierzę, że znajdziemy partnerów dla drużyny, a okazane wsparcie w ramach projektów młodzieżowych pomoże nie tylko w kreowaniu nowych pokoleń sportowców, ale też pozwoli wykształcić ambitnych, zdeterminowanych, pracowitych i aktywnych Dolnoślązaków. Dziękujemy Impel! - podkreśla Jacek Grabowski, Prezes Volleyball Wrocław S.A. oraz prezes Fundacji Kraina Siatkówki

Grupa Impel wspiera od 20 lat żeńską siatkówkę, początkowo angażując się finansowo we wsparcie zespołów młodzieżowych, by w latach 2007-2010 zostać sponsorem tytularnym Impel Gwardii Wrocław. W 2011 roku Impel zdecydował o jego rebrandingu, nadając drużynie nazwę „Impel Wrocław”. Obecnie właścicielem klubu jest Fundacja Kraina Siatkówki, Impel zaś jest jej głównym sponsorem.

REKLAMA