A | A | A

Centrum Historii Transportu w 2019 roku

MK
Utworzono: 2017-04-20 10:08 , Zmodyfikowano: 0000-00-00 00:00
Urząd miejski stara się o pozyskanie na ten cel unijnej dotacji wysokości 9 milionów złotych. Z pieniędzy miałaby zostać przebudowana dawna zajezdnia przy ul. Legnickiej oraz wyremontowane najcenniejsze pojazdy.
FOT: Tomasz Sielicki

Wniosek o dotację urzędnicy złożą w przyszłym tygodniu. Jak mówi Bartłomiej Świerczewski, z pieniędzy nie uda się zrobić wszystkiego, bo pojazdów jest zbyt dużo, ale będzie można wyremontować wnętrze zajezdni oraz kilka pojazdów:Chcemy doprowadzić do renowacji czterech pojazdów, które będą mogły być udostępniane potem mieszkańcom.            

  (Fot.Tomasz Sielicki)

Mowa tu o kwocie kilku milionów złotych. Centrum Historii Transportu planowo ma zostać oddane w 2019 roku. Placówka ma się cały czas rozwijać, a do początkowej bazy eksponowanych pojazdów z roku na rok mają dochodzić kolejne.

(Fot.Krzysztof Kokot)

Do współpracy przy powstawaniu centrum są zaproszeni aktywiści, którzy w swoich zbiorach mają prawdziwe perełki. Krzysztof Kołodziejczyk z Klubu Sympatyków Transportu Zbiorowego mówi, że wiele z nich można nadal zobaczyć na ulicach:W swojej kolekcji posiadamy też autobusy z lat 80. stare kasowniki, zdjęcia i rysunki techniczne.       


(Fot.Bogusław Wielgoszewski)

Wrocław jest w posiadaniu tramwajów drewnianych typu Nowa Berolina, a także pojazdów gospodarczych, które służyły na przykład do czyszczenia torów. Niektóre egzemplarze są jedynymi tego typu na świecie.

WASZE KOMENTARZE ()

WASZE KOMENTARZE (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony. Radio RAM nie odpowiada za treść komentarzy.
Teraz na antenie
Monika Jaworska
Dzień dobry we Wrocławiu! Poranek pełen energii, Wrocławia i muzyki w dobrym humorze.
NEWSLETTER RADIA RAM
Dodaj swój adres, aby otrzymywać newsletter