A | A | A

Fundacja poprosiła o dane dotyczące porodów, szpital wystawił fakturę

Utworzono: 2017-04-19 10:05 , Zmodyfikowano: 0000-00-00 00:00

Dwa wrocławskie szpitale pozwane przez Fundację Rodzić po Ludzku do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Według Fundacji szpital położniczy na Brochowie odmówił podania informacji publicznej, a klinika przy Borowskiej wystawiła rachunek za wypełnienie ankiety na temat porodów.

Monika Piekarek z Fundacji tłumaczy, że na ponad 400 szpitali położniczych w Polsce tylko wrocławska klinika zażądała pieniędzy i wystawiła fakturę na 1200 zł. Potwierdza to rzeczniczka ośrodka Monika Kowalska, która wyjaśnia, że Fundacja zadała 300 pytań i ktoś musiał przygotować odpowiedzi, stąd rachunek za wykonana pracę. - Wcześniej poinformowaliśmy Fundację, że za przygotowany materiał wystawimy fakturę, by częściowo pokryć koszty przygotowania opracowania - zastrzega Kowalska:

Monika Piekarek: - Dostęp do informacji publicznej nie może być płatny. My nie robimy tego we własnym interesie - robimy to w interesie kobiet i nie widzimy powodu dla którego musimy płacić - wyjaśnia Monika Piekarek.

Natomiast szpital na Brochowie będzie tłumaczył się przed sądem z odmowy udzielenia odpowiedzi na ankietę. Według Fundacji informacja publiczna, dla organizacji pozarządowej, musi być dostępna i nie może być płatna.

Spór rozstrzygnie sąd, termin rozpoczęcia procesów nie został jeszcze wyznaczony.

WASZE KOMENTARZE ()

WASZE KOMENTARZE (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony. Radio RAM nie odpowiada za treść komentarzy.
Teraz na antenie
Monika Jaworska
Dzień dobry we Wrocławiu! Poranek pełen energii, Wrocławia i muzyki w dobrym humorze.
NEWSLETTER RADIA RAM
Dodaj swój adres, aby otrzymywać newsletter