Ekipa „Belfra” na zdjęciach we Wrocławiu

Jan Pelczar | Utworzono: 15.04.2017, 19:03
A|A|A

Kręcili już sceny m.in. w okolicach Muzeum Narodowego. We Wrocławiu pojawili się odtwórcy głównych ról - Maciej Stuhr, Michalina Łabacz i Eliza Rycembel. Gdzie można ich spotkać? Tego osoby związane z serialem nie chcą zdradzić - wszystko, co związane z produkcją "Belfra" owiane jest tajemnicą. Chodzi o to - jak tłumaczą - by nie psuć później przyjemności z oglądania serialu.

Ekipa filmowa posłużyła już wrocławiankom pomocną dłonią.

 

 

 

Za kamerą stoją Krzystof Łukaszewicz ("Karbala", "Lincz") i Maciej Bochniak ("Disco Polo"). Scenariusz napisali Monika Powalisz, Jakub Żulczyk, Bartosz Ignaciuk i Wojciech Bockenheim.

 

Już podczas finału pierwszego sezonu wiadomo było, że fabuła przeniesie się do Wrocławia. Grany przez Macieja Stuhra, Paweł Zawadzki dostał propozycję poprowadzenia śledztwa w jednej z wrocławskich szkół. Na zdjęciu widać gmach Instytutu Psychologii przy ul. Dawida. 

Jak będzie wyglądać fabuła? Producenci zdradzają niewiele:

Paweł Zawadzki, zostaje zmuszony do podjęcia pracy w jednym z prestiżowych  liceów we Wrocławiu. Już wydarzenia pierwszych kilku dni w nowej szkole  wywołują w nim wstrząs. W  liceum dochodzi do tragedii. Pojawia się milion pytań, na które nie ma  odpowiedzi. Jedno jest jasne: na terenie liceum toczy się mordercza gra.  To nie jest szkoła, jak każda inna. To nie są zwykli uczniowie, a  Belfer nie znalazł się tam przypadkowo.

Przeczytaj recenzję pierwszego sezonu Belfra

Pierwszy sezon „Belfra” był  najchętniej oglądaną produkcją w historii polskiego CANAL+. Serial kryminalny  otrzymał Polską Nagrodę Filmową Orły 2017 w kategorii Najlepszy Filmowy Serial Fabularny, Specjalną  Telekamerę Tele Tygodnia 2017 w kategorii Serialowe Wydarzenie Roku  oraz tytuł Wydarzenia Roku 2016 w plebiscycie Bestsellery Empik.

REKLAMA

To może Cię zainteresować