Aplikacja Explain Everything dla wrocławskich szkół

Gregor Niegowski, na podst. mat. wroclaw.pl | Utworzono: 12.04.2017, 10:46
A|A|A

fot. wroclaw.pl

W maju 2016 roku Explain Everything, wspólnie z Wrocławskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli, przeprowadzili trzy szkolenia dla dydaktyków z praktycznego wykorzystania aplikacji w nauczaniu. Pedagodzy nabierali umiejętności pracy z narzędziem oraz poznali przykłady zastosowania Explain Everything.

Już od września 2016 roku aplikacja była używana przez uczniów i nauczycieli na zajęciach przyrodniczych i humanistycznych. Jej wykorzystanie – zarówno przez młodzież, jak i dorosłych – oceniła bardzo dobrze.

Explain Everything służy do tworzenia oraz przeglądania multimedialnych prezentacji edukacyjnych. Z narzędzia korzysta kilka milionów użytkowników na całym świecie. Platforma Explain Everything składa się z dwóch części. Pierwsza to Discover – internetowa baza projektów stworzonych przez użytkowników, np.: matematyczne, sportowe, ekonomiczne i finansowe, lifestyle'owe, poświęcone wzornictwu, historii lub sprawom związanym ze zdrowiem. Projekty te to animacje, prezentacje i szablony, które zawierają grafikę, filmy, muzykę lub inne multimedia, opatrzone w narrację autora. W bazie Discover znajdują się setki materiałów, co sprawia, że każdy może znaleźć w niej coś dla siebie. Ta część serwisu jest dostępna za darmo.

Druga część to aplikacja Explain Everything Interactive Whiteboard, która jest dostępna na urządzenia mobilne z systemem Android iOS i do komputerów z systemem Chrome OS.


Tagi:
REKLAMA

To może Cię zainteresować