Sto dni do World Games

Bartosz Tomczak, Robert Skrzyński | Utworzono: 11.04.2017, 11:19
A|A|A

fot. archiwum radioram.pl

Dziś rusza sprzedaż biletów na ceremonię otwarcia. Wejściówki na rywalizację sportową są już dostępne. Jakie jest zainteresowanie - mówi rzecznik spółki World Games Kacper Cecota.

- Mamy sprzedane mniej więcej 20 tysięcy biletów. Myślę, że na ten moment to jest bardzo dobry wynik. Najlepiej sprzedaje się żużel, mamy już 1/3 Stadionu Olimpijskiego sprzedaną. Na drugie miejsce w ostatnich dniach wysunęło się ultimate frisbee.

Ultimate frisbee to jedna z kilkunastu nieco mniej znanych szerszej publiczności dyscyplin World Games. Jest jednak bardzo widowiskowa. Zobaczcie sami:

Przez 10 dni sportowcy we Wrocławiu, a także w innych dolnośląskich miastach będą rywalizować w 31 dyscyplinach. Pełną listę znajdziecie tutaj.

Igrzyska Sportów Nieolimpijskich mają być największym sportowym wydarzeniem tego roku w Polsce. Czy będą także sukcesem naszych zawodników?

World Games jest już niemal zapięte na ostatni guzik. Zakończono większość prac organizacyjnych w tym kluczowe inwestycje - takie jak modernizacja Stadionu Olimpijskiego czy też budowa pływalni na Wejherowskiej są już zakończone.

Co jeszcze pozostało do zrobienia?

- Szczegółowe plany związane z transportem. Szczegółowe plany związane z przeprowadzeniem wydarzeń sportowych na 26 obiektach. Myślę, że to największe wyzwania, choć będziemy także jeszcze oddawać jeden obiekt do użytku - to tor wrotkarski - mówi Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Marcin Przychodny.

W Igrzyskach Sportów Nieolimpijskich weźmie udział ponad 3500 zawodników z ponad 100 krajów.

REKLAMA

To może Cię zainteresować