A | A | A

Ruszyły zdjęcia do drugiego sezonu Belfra

Utworzono: 2017-04-06 18:14 , Zmodyfikowano: 0000-00-00 00:00
fot. mat. prasowe

Za "Belfra 2" odpowiadać będą nowi reżyserzy: Krzystof Łukaszewicz ("Karbala", "Lincz") i Maciej Bochniak ("Disco Polo"). Scenariuszem zajęli się: Monika Powalisz, Jakub Żulczyk, Bartosz Ignaciuk i Wojciech Bockenheim.

Jak będzie wyglądać fabuła? Na razie znamy tylko szczątkowe informacje:

Paweł Zawadzki, zostaje zmuszony do podjęcia pracy w jednym z prestiżowych  liceów we Wrocławiu. Już wydarzenia pierwszych kilku dni w nowej szkole  wywołują w nim wstrząs. W  liceum dochodzi do tragedii. Pojawia się milion pytań, na które nie ma  odpowiedzi. Jedno jest jasne: na terenie liceum toczy się mordercza gra.  To nie jest szkoła, jak każda inna. To nie są zwykli uczniowie, a  Belfer nie znalazł się tam przypadkowo.

Zdjęcia do serialu będą kręcone nie tylko we Wrocławiu, ale także w Warszawie. Co oczywiste znacząco zmieni się obsada aktorska. W drugim sezonie "Belfra" zobaczymy m.in Michalinę Łabacz („Wołyń”, nagroda za debiut aktorski na 41. Festiwalu Filmowym w Gdyni) oraz Elizę Rycembel („Niewinne”, „#Wszystkogra”, „Obietnica”, nagroda Talent Trójki w kategorii Film).

fot. Michalina Łabacz kadr z filmu Wołyń

fot. Eliza Rycembel kadr z filmu Obietnica

Pierwszy sezon „Belfra” był  najchętniej oglądaną produkcją w historii polskiego CANAL+. Serial kryminalny otrzymał Polską Nagrodę Filmową Orły 2017 w kategorii Najlepszy Filmowy Serial Fabularny, Specjalną Telekamerę Tele Tygodnia 2017 w kategorii Serialowe Wydarzenie Roku  oraz tytuł Wydarzenia Roku 2016 w plebiscycie Bestsellery Empik.

WASZE KOMENTARZE ()

WASZE KOMENTARZE (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony. Radio RAM nie odpowiada za treść komentarzy.
Teraz na antenie
Monika Jaworska
Dzień dobry we Wrocławiu! Poranek pełen energii, Wrocławia i muzyki w dobrym humorze.
NEWSLETTER RADIA RAM
Dodaj swój adres, aby otrzymywać newsletter