Ruszyły zdjęcia do drugiego sezonu Belfra

Bartosz Tomczak | Utworzono: 06.04.2017, 18:14
A|A|A

fot. mat. prasowe

Za "Belfra 2" odpowiadać będą nowi reżyserzy: Krzystof Łukaszewicz ("Karbala", "Lincz") i Maciej Bochniak ("Disco Polo"). Scenariuszem zajęli się: Monika Powalisz, Jakub Żulczyk, Bartosz Ignaciuk i Wojciech Bockenheim.

Jak będzie wyglądać fabuła? Na razie znamy tylko szczątkowe informacje:

Paweł Zawadzki, zostaje zmuszony do podjęcia pracy w jednym z prestiżowych  liceów we Wrocławiu. Już wydarzenia pierwszych kilku dni w nowej szkole  wywołują w nim wstrząs. W  liceum dochodzi do tragedii. Pojawia się milion pytań, na które nie ma  odpowiedzi. Jedno jest jasne: na terenie liceum toczy się mordercza gra.  To nie jest szkoła, jak każda inna. To nie są zwykli uczniowie, a  Belfer nie znalazł się tam przypadkowo.

Zdjęcia do serialu będą kręcone nie tylko we Wrocławiu, ale także w Warszawie. Co oczywiste znacząco zmieni się obsada aktorska. W drugim sezonie "Belfra" zobaczymy m.in Michalinę Łabacz („Wołyń”, nagroda za debiut aktorski na 41. Festiwalu Filmowym w Gdyni) oraz Elizę Rycembel („Niewinne”, „#Wszystkogra”, „Obietnica”, nagroda Talent Trójki w kategorii Film).

fot. Michalina Łabacz kadr z filmu Wołyń

fot. Eliza Rycembel kadr z filmu Obietnica

Pierwszy sezon „Belfra” był  najchętniej oglądaną produkcją w historii polskiego CANAL+. Serial kryminalny otrzymał Polską Nagrodę Filmową Orły 2017 w kategorii Najlepszy Filmowy Serial Fabularny, Specjalną Telekamerę Tele Tygodnia 2017 w kategorii Serialowe Wydarzenie Roku  oraz tytuł Wydarzenia Roku 2016 w plebiscycie Bestsellery Empik.

Tagi:
REKLAMA

To może Cię zainteresować