A | A | A

W Mirosławicach kręcili zdjęcia do "Kapitana" Roberta Schwentke [FOTO]

Utworzono: 2017-04-04 21:20 , Zmodyfikowano: 0000-00-00 00:00
W niecodziennej scenerii na terenie lotniska w Mirosławicach nieopodal Sobótki ekipa filmowców realizowała zdjęcia do filmu pt. „Kapitan” („Der Hauptmann“). Reżyserem jest Robert Schwentke - autor takich kinowych hitów jak "Niezgoda", "Red" czy "Plan lotu".
Zdjęcia z Mirosławic: TVSleza

Film opiera się na autentycznych wydarzeniach, do których doszło pod koniec II wojny światowej na terenie Niemiec. Dziewiętnastoletni wówczas Willi Herold, odziany w skradziony mundur kapitana zbiera wokół siebie grupę niemieckich żołnierzy - dezerterów i podróżuje z nimi przez rozpadające się nazistowskie Niemcy, plądrując przy okazji, co tylko się da. Docierają w końcu do obozu jenieckiego, który zostaje zbombardowany przez Anglików.

Fotografie udostępnione portalowi radioram.pl przez TVSleza, gdzie znajdziecie więcej zdjęć.

Jak mówią okoliczni mieszkańcy, po zakończeniu tych zdjęć filmowcy zostawili scenografię i pozwolili zabrać ludziom z pobliskich wsi drewno na opał.

O castingu do tego filmu pisaliśmy na początku roku. Spotkał się on z ogromnym zainteresowaniem również wśród naszych internautów.

Robert Schwentke jest niemieckim reżyserem, który po pełnej sukcesów hollywoodzkiej karierze wrócił do Europy, żeby dokonać ekranizacji napisanego przez siebie scenariusza do filmu „Kapitan”.

Produkcja ta powstaje przy wsparciu instytutów sztuki filmowej: z Niemiec (FFA, BKM, MDM, MBB, MFG) i Polski (PISF). Film produkuje berlińska firma producencka FILMGALERIE 451 produkuje w kooperacji z firmami Opus Film i Tempus Film z Łodzi.

 

ZDJĘCIA
pokaż wszystkie +
ukryj część -
WASZE KOMENTARZE ()

WASZE KOMENTARZE (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony. Radio RAM nie odpowiada za treść komentarzy.
Teraz na antenie
Monika Jaworska
Dzień dobry we Wrocławiu! Poranek pełen energii, Wrocławia i muzyki w dobrym humorze.
NEWSLETTER RADIA RAM
Dodaj swój adres, aby otrzymywać newsletter