W Mirosławicach kręcili zdjęcia do "Kapitana" Roberta Schwentke [FOTO]

Marek Zoellner, na podstawie materiałów prasowych | Utworzono: 04.04.2017, 21:20
A|A|A

Zdjęcia z Mirosławic: TVSleza

Film opiera się na autentycznych wydarzeniach, do których doszło pod koniec II wojny światowej na terenie Niemiec. Dziewiętnastoletni wówczas Willi Herold, odziany w skradziony mundur kapitana zbiera wokół siebie grupę niemieckich żołnierzy - dezerterów i podróżuje z nimi przez rozpadające się nazistowskie Niemcy, plądrując przy okazji, co tylko się da. Docierają w końcu do obozu jenieckiego, który zostaje zbombardowany przez Anglików.

Fotografie udostępnione portalowi radioram.pl przez TVSleza, gdzie znajdziecie więcej zdjęć.

Jak mówią okoliczni mieszkańcy, po zakończeniu tych zdjęć filmowcy zostawili scenografię i pozwolili zabrać ludziom z pobliskich wsi drewno na opał.

O castingu do tego filmu pisaliśmy na początku roku. Spotkał się on z ogromnym zainteresowaniem również wśród naszych internautów.

Robert Schwentke jest niemieckim reżyserem, który po pełnej sukcesów hollywoodzkiej karierze wrócił do Europy, żeby dokonać ekranizacji napisanego przez siebie scenariusza do filmu „Kapitan”.

Produkcja ta powstaje przy wsparciu instytutów sztuki filmowej: z Niemiec (FFA, BKM, MDM, MBB, MFG) i Polski (PISF). Film produkuje berlińska firma producencka FILMGALERIE 451 produkuje w kooperacji z firmami Opus Film i Tempus Film z Łodzi.

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować