Za darmo sprawdzają poziom spalin

Dorota Kuźnik | Utworzono: 27.03.2017, 13:12
A|A|A

zdjęcie ilustracyjne, fot. pexels.com

Walkę o czyste powietrze zacznijmy od swoich samochodów - zachęca wrocławska straż miejska. Od miesiąca pomaga w tym sprzęt, dzięki któremu każdy kierowca może bezpłatnie sprawdzić, co wydobywa się z jego samochodu. Jeśli poziom spalin jest za wysoki, nie dostaniemy jednak mandatu, a jedynie polecenie, by udać się do warsztatu samochodowego. - Samo badanie trwa zaledwie kilka minut i jest bardzo proste. Kierujący musi z biegu jałowego wprowadzić wyższe obroty, a później zwolnić pedał. Normą jest 3, jeżeli ta liczna jest przekroczona to sygnał, że należy odwiedzić mechanika - mówi Piotr Szereda, wrocławski strażnik.

- W przypadku, gdy normy są przekroczone, policja może zatrzymać dowód rejestracyjny lub nałożyć mandat - dodaje Waldemar Forysiak, rzecznik wrocławskiej straży miejskiej.

Mundurowi badają zarówno diesle, jak auta z silnikiem benzynowym. Badania przeprowadzane są od końca lutego. Dotąd skorzystało z nich blisko 50 kierowców, u dwóch z nich kontrola wypadła negatywnie. Aby skorzystać z pomiarów, należy się wcześniej umówić. Można to zrobić zarówno telefonicznie, jak i mailowo. Szczegóły znajdziecie TUTAJ.

REKLAMA

To może Cię zainteresować