RAM Session - KAGYUMA [ZDJĘCIA]

Maciek Przestalski | Utworzono: 31.03.2017, 08:00
A|A|A

zdjęcia: Andrzej Owczarek

Wiele osób powiedziało mi, że KAGYUMA na żywo zabrzmi świetnie. I było, przepraszam Was dziewczyny, zdecydowanie ciekawiej niż w utworach nagranych wcześniej. Co dobrze wróży na przyszłość, bo niebawem, może w czerwcu, ukaże się ich debiutancka EPka. Oby było na niej jak najwięcej z energii, którą dostaliśmy w czwartkowy wieczór. Przez godzinę Studio Słuchowiskowe gęste było od świetnie zaśpiewanych piosenek, garści jazzowego szaleństwa i odrobiny tajemnicy.

Kama, Agata, Julka i Marta miały też mnóstwo nietypowych instrumentów (np. katarynka dodawana do płyty Małych Instrumentów) i naprawdę świetny humor. Konieczne sprawdzajcie, gdzie i kiedy KAGYUMA gra koncerty, bo głupio by było przegapić taką przyjemność.

W czwartek 30 marca na RAM Session zagrał zespół KAGYUMA w składzie:
Kama Salach - wokal, instr. klawiszowe, instr. perkusyjne
Agata Majewska - wokal, instr. perkusyjne, dzwonki
Julka Kulpa - wokal, tank drum, kalimba, przeszkadzajki
Marta Mackiewicz - wokal, instr. klawiszowe, dzwonk

KAGYUMA to zespół czterech energetycznych kobiet, których wspólną misją jest wciągnięcie słuchacza w eteryczny świat dźwięków dopełnianych ciszą. Ich głównym źródłem inspiracji jest minimalizm,muzyka jazzowa, skandynawska i etniczna, a głównym środkiem wyrazu - głos w połączeniu z różnorodnym instrumentarium. Zespół wykorzystuje rozmaite techniki wokalne, które pozwalają na wykreowanie ciekawego świata muzycznego.

 

Retransmisja koncertu w niedzielę 2 kwietnia w cyfrowej jakości DAB+ Radio Wrocław Kultura i na www.radiowroclawkultura.pl

Wydarzenie na facebooku: https://web.facebook.com/events/1398443190207641

Do tej pory na RAM Session zagrali: Positive Thursdays in Dub, Funky New Orleans, neony, Naaman, SYNAPTINE, Night Marks, YUUKI, Kapela Timingeriu, The Lions, Oxford Drama, NOTOPOP, ŜANĜO - Zmiana Wibracji Ziemi, Janek Samołyk, Bethel, Sinusoidal, Venter, ENDY YDEN, Tempus Fantasy, Michał Zygmunt Official Fanpage, HooDoo Band, TheCrackers, Poprzytula, Joanna Kaczmarek, Paśko i zespół Co To, Foliba Music, SLOW, Hello My Sunshine, Kroki, Melika, Jabłonka, Ania Kłys i Chillove.

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować