A | A | A

RAM Session - KAGYUMA [ZDJĘCIA]

Utworzono: 2017-03-31 08:00 , Zmodyfikowano: 0000-00-00 00:00
O zespole KAGYUMA pierwszy raz usłyszałem od Piotra Bartysia. Wrócił właśnie z ich koncertu i powiedział, że było niesamowicie i że trzeba spróbować zaprosić je na RAM Session. I tak udał się kolejny naprawdę piękny koncert na żywo na antenie Radia RAM.
zdjęcia: Andrzej Owczarek

Wiele osób powiedziało mi, że KAGYUMA na żywo zabrzmi świetnie. I było, przepraszam Was dziewczyny, zdecydowanie ciekawiej niż w utworach nagranych wcześniej. Co dobrze wróży na przyszłość, bo niebawem, może w czerwcu, ukaże się ich debiutancka EPka. Oby było na niej jak najwięcej z energii, którą dostaliśmy w czwartkowy wieczór. Przez godzinę Studio Słuchowiskowe gęste było od świetnie zaśpiewanych piosenek, garści jazzowego szaleństwa i odrobiny tajemnicy.

Kama, Agata, Julka i Marta miały też mnóstwo nietypowych instrumentów (np. katarynka dodawana do płyty Małych Instrumentów) i naprawdę świetny humor. Konieczne sprawdzajcie, gdzie i kiedy KAGYUMA gra koncerty, bo głupio by było przegapić taką przyjemność.

W czwartek 30 marca na RAM Session zagrał zespół KAGYUMA w składzie:
Kama Salach - wokal, instr. klawiszowe, instr. perkusyjne
Agata Majewska - wokal, instr. perkusyjne, dzwonki
Julka Kulpa - wokal, tank drum, kalimba, przeszkadzajki
Marta Mackiewicz - wokal, instr. klawiszowe, dzwonk

KAGYUMA to zespół czterech energetycznych kobiet, których wspólną misją jest wciągnięcie słuchacza w eteryczny świat dźwięków dopełnianych ciszą. Ich głównym źródłem inspiracji jest minimalizm,muzyka jazzowa, skandynawska i etniczna, a głównym środkiem wyrazu - głos w połączeniu z różnorodnym instrumentarium. Zespół wykorzystuje rozmaite techniki wokalne, które pozwalają na wykreowanie ciekawego świata muzycznego.

 

Retransmisja koncertu w niedzielę 2 kwietnia w cyfrowej jakości DAB+ Radio Wrocław Kultura i na www.radiowroclawkultura.pl

Wydarzenie na facebooku: https://web.facebook.com/events/1398443190207641

Do tej pory na RAM Session zagrali: Positive Thursdays in Dub, Funky New Orleans, neony, Naaman, SYNAPTINE, Night Marks, YUUKI, Kapela Timingeriu, The Lions, Oxford Drama, NOTOPOP, ŜANĜO - Zmiana Wibracji Ziemi, Janek Samołyk, Bethel, Sinusoidal, Venter, ENDY YDEN, Tempus Fantasy, Michał Zygmunt Official Fanpage, HooDoo Band, TheCrackers, Poprzytula, Joanna Kaczmarek, Paśko i zespół Co To, Foliba Music, SLOW, Hello My Sunshine, Kroki, Melika, Jabłonka, Ania Kłys i Chillove.

 

ZDJĘCIA
pokaż wszystkie +
ukryj część -
WASZE KOMENTARZE ()

WASZE KOMENTARZE (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony. Radio RAM nie odpowiada za treść komentarzy.
Teraz na antenie
Monika Jaworska
Dzień dobry we Wrocławiu! Poranek pełen energii, Wrocławia i muzyki w dobrym humorze.
NEWSLETTER RADIA RAM
Dodaj swój adres, aby otrzymywać newsletter