Startuje 38. Przegląd Piosenki Aktorskiej [POSŁUCHAJ]

Dorota Kuźnik | Utworzono: 23.03.2017, 21:55
A|A|A

Wszystko zacznie się od II etapu Konkursu Aktorskiej Interpretacji Piosenki, podczas którego aktorzy powalczą o nagrodę Złotego Tukana. A co będzie prawdziwą petardą tegorocznego przeglądu? - o tym dyrektor Teatru Muzycznego Capitol Konrad Imiela:

- Na pewno Gala "Muzeum Wolności" przygotowana przez kabaret Pożar w Burdelu, na pewno Jamie Cullum, ja również bardzo mocno zapraszam na panel dyskusyjny "Siła piosenki" to jest takie wydarzenie koncertowo-publicystyczne.  

Konrad Imiela wyszedł także z propozycją do prezydenta Wrocławia, by podczas Przeglądu Piosenki Aktorskiej nadać patrona dla skwerku, który sąsiaduje z Capitolem. Miałby nad nim czuwać zmarły w zeszłym tygodniu Wojciech Młynarski.

- Wojciech Młynarski był związany od początku istnienia Przeglądu Piosenki Aktorskiej z tym festiwalem, niejednokrotnie jego twórczość gościła na scenach Capitolu, właściwie podczas każdej edycji festiwalu padają jego teksty. Młynarski po prostu cały czas jest w tym miejscu obecny duchem - tłumaczy Konrad Imiela.

Dyrektor Capitolu podkreślił, że będzie się starał nadać sprawie nadzwyczajnie szybkie tempo, by ogłoszenie patrona skweru nastąpiło podczas Przeglądu Piosenki Aktorskiej.

Na antenie Radia RAM w sobotę 25 marca od godz. 12.00 - 16.00 polecamy festiwalowe opowieści Konrada Imieli i Cezarego Studniaka.

O kulisach Przeglądów Piosenki Aktorskiej w Radiu RAM opowiadały producentki wydarzeń festiwalowych Agnieszka Kozak i Renata Majewska - posłuchaj ich wspomnień:  

Podziwialiśmy z bliska tegoroczne Tukany, autorstwa Joanny Hrisulidu, Tomasza Szydełki i Agaty Junkiewicz, które czekają na laureatów Konkursu Aktorskiej Interpretacji Piosenki. 

- Tukany mają potężną moc i mój nos – podkreśla Cezary Studniak, dyrektor PPA.


TUTAJ znajdziesz pełen program 38. PPA

Zobacz fotorelację z próby:

Kilka sposobów na to jak schudnąć, ale zostać szczęśliwym. Czyli jak kapitalizm nas tuczy i nie pozwala dojeść.

Tagi:
REKLAMA

To może Cię zainteresować