A | A | A

53. Jazz nad Odrą do 30 kwietnia [POSŁUCHAJ]

Utworzono: 2017-04-26 11:21 , Zmodyfikowano: 0000-00-00 00:00

Wrocławskie święto jazzu to jedno z najważniejszych cyklicznych wydarzeń na polskiej scenie muzycznej. Pierwszy Jazz nad Odrą odbył się w Pałacyku w 1964 r. i od tego momentu organizowany jest nieprzerwanie. Tegoroczna edycja jednej z najstarszych w naszym kraju imprez jazzowych odbędzie się w dniach 26 - 30 kwietnia.

W programie festiwalu znalazły się koncerty gwiazd, w tym roku: wybitnego amerykańskiego perkusisty Jeffa „Tain” Wattsa, wschodzącej gwiazdy tego instrumentu Kendricka Scotta. Do Wrocławia przyjedzie również saksofonistka Tia Fuller (na zdjęciu), mająca na koncie współpracę z Beyoncé.

Usłyszymy też projekty specjalne: WAW-NYC Marka Napiórkowskiego, TRIBUTE TO AKWARIUM Piotra Wotasika, TAKE SAX Piotra Barona i Gary'ego Smulyana. Autorski program zaprezentują połączone siły Skicki-Skiuk & Leszek Możdżer.

Nie zabraknie rzecz jasna najstarszego i najbardziej prestiżowego w Polsce konkursu na Indywidualność Jazzową (zgłoszenia do edycji 2017 możliwe są do 31 marca).

Koncerty odbędą się w Imparcie (26 - 29 kwietnia). Z kolei 30 kwietnia festiwal wyjdzie też na Plac Społeczny. Będzie to zwieńczenie cztery festiwalowych dni w postaci Światowego Dnia Jazzu Polskiego, którego mottem jest tytuł najnowszej płyty Zbigniewa Namysłowskiego: POLISH JAZZ – YES!

Sprzedaż biletów ruszyła 10 marca. Na festiwal w studiu Radia RAM zapraszał Wojciech Siwek z Rady Programowej Jazzu nad Odrą:WASZE KOMENTARZE ()

WASZE KOMENTARZE (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony. Radio RAM nie odpowiada za treść komentarzy.
Teraz na antenie
Monika Jaworska
Dzień dobry we Wrocławiu! Poranek pełen energii, Wrocławia i muzyki w dobrym humorze.
NEWSLETTER RADIA RAM
Dodaj swój adres, aby otrzymywać newsletter