53. Jazz nad Odrą do 30 kwietnia [POSŁUCHAJ]

Bartosz Synowiec | Utworzono: 26.04.2017, 11:21
A|A|A

Wrocławskie święto jazzu to jedno z najważniejszych cyklicznych wydarzeń na polskiej scenie muzycznej. Pierwszy Jazz nad Odrą odbył się w Pałacyku w 1964 r. i od tego momentu organizowany jest nieprzerwanie. Tegoroczna edycja jednej z najstarszych w naszym kraju imprez jazzowych odbędzie się w dniach 26 - 30 kwietnia.

W programie festiwalu znalazły się koncerty gwiazd, w tym roku: wybitnego amerykańskiego perkusisty Jeffa „Tain” Wattsa, wschodzącej gwiazdy tego instrumentu Kendricka Scotta. Do Wrocławia przyjedzie również saksofonistka Tia Fuller (na zdjęciu), mająca na koncie współpracę z Beyoncé.

Usłyszymy też projekty specjalne: WAW-NYC Marka Napiórkowskiego, TRIBUTE TO AKWARIUM Piotra Wotasika, TAKE SAX Piotra Barona i Gary'ego Smulyana. Autorski program zaprezentują połączone siły Skicki-Skiuk & Leszek Możdżer.

Nie zabraknie rzecz jasna najstarszego i najbardziej prestiżowego w Polsce konkursu na Indywidualność Jazzową (zgłoszenia do edycji 2017 możliwe są do 31 marca).

Koncerty odbędą się w Imparcie (26 - 29 kwietnia). Z kolei 30 kwietnia festiwal wyjdzie też na Plac Społeczny. Będzie to zwieńczenie cztery festiwalowych dni w postaci Światowego Dnia Jazzu Polskiego, którego mottem jest tytuł najnowszej płyty Zbigniewa Namysłowskiego: POLISH JAZZ – YES!

Sprzedaż biletów ruszyła 10 marca. Na festiwal w studiu Radia RAM zapraszał Wojciech Siwek z Rady Programowej Jazzu nad Odrą:REKLAMA

To może Cię zainteresować