Ryszard Kotys kończy 85 lat!

Marek Zoellner | Utworzono: 20.03.2017, 11:51
A|A|A

fot. Ja Fryta/ Creative Commons Attribution-Share Alike 2.0 Generic

Urodził się w Miniowie (w powiecie kieleckim). Szkołę aktorską kończył w Krakowie. Debiutował na deskach Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach. Występował w teatrach w Gdańsku, Nowej Hucie, Tarnowie, Białymstoku, Opolu, Łodzi, ale także w Teatrze Polskim we Wrocławiu.

I choć lista filmów, w których zagrał, jest bardzo długa (ponad 40 ról serialowych i niemal 150 w filmach fabularnych), to właśnie rola w produkcji realizowanej na Dolnym Śląsku przyniosła mu w ostatnich latach największą popularność. Kto z Was nie kojarzy Mariana Paździocha ze "Świata według Kiepskich".

Pan Ryszard kończy dziś 85 lat! Składamy serdeczne życzenia i czekamy na kolejne filmy!

Jednocześnie przytaczamy też informację za producentami "Świata według Kiepskich", z której wynika, że - wbrew ostatnim doniesieniom medialnym - Ryszard Kotys "nie znika" z tego filmu.

"Wszystkich fanów serialowego Mariana Paździocha, których zaniepokoiły plotki o odejściu z serialu grającego go Ryszarda Kotysa, spieszymy uspokoić. Rzeczywiście, w obecnie emitowanym na antenie Polsatu sezonie „Świata według Kiepskich” aktor nie występuje. Ale nie oznacza to wcale, że znika z obsady. Ryszard Kotys zamierza pozostać w serialu i szykuje się do przyjazdu na plan zdjęciowy do nowego sezonu Kiepskich, który rozpocznie się już w maju." [źródło: www.atmgrupa.pl]

REKLAMA

To może Cię zainteresować