Niemal 30 mln na remonty kamienic i mieszkań komunalnych

Dorota Czubaj, jk | Utworzono: 20.03.2017, 10:54
A|A|A

Wrocławski magistrat zamierza wyremontować 600 mieszkań komunalnych. Dotąd figurowały jako pustostany nie nadające się do zamieszkania. Dzięki temu znacząco powiększy się baza lokali, na które w długich kolejkach czekają wrocławianie:

- Jesteśmy w trakcie rozstrzygania przetargu, na remonty przeznaczonych jest ok. 15 mln zł. Grupujemy lokale; mniej więcej połowa będzie socjalna - wyjaśnia szef zarządu zasobu komunalnego Piotr Paś.

To nie jedyna dobra informacja. Wiceprezydent Wojciech Adamski poinformował także, że miasto zatwierdziło plan remontu 17 kamienic. Sześć z nich znajduje się przy ulicy Wyszyńskiego. - Będą nowe elewacje, nowe klatki schodowe, zasób komunalny bardzo się powiększy - mówi Wojciech Adamski.

W kamienicach mają zostać wymienione także dachy oraz instalacje. Na kompleksowe remonty, które mają zakończyć się w 2018 roku, przeznaczono 14 milionów złotych. We Wrocławiu jest około 36 tys. mieszkań komunalnych.

O ich przyznanie mogą starać się osoby zameldowane we Wrocławiu spełniające określone w uchwale kryteria dotyczące m.in. dochodu.

REKLAMA