A | A | A

Kto zostanie honorowym obywatelem?

Utworzono: 2017-03-18 13:51
Radni wybiorą jedną spośród czterech osób. Wczoraj zakończył się termin zgłaszania kandydatów do tego prestiżowego tytułu.

Jerzego Kapłańskiego zgłosili radni z klubu .Nowoczesna. Jak twierdzą malarz jest niedocenionym i zapomnianym dobrem narodowym, które powinno się w ten sposób uhonorować, zwłaszcza że tytuł od dawna nie trafił do żadnego malarza.

Swoją kandydaturę złożyli także radni klubu PiS, którzy zaproponowali neurochirurga Włodzimierza Jarmundowicza. M.in to dzięki niemu pacjent z przerwanym rdzeniem kręgowym po nowatorskiej operacji wykonanej w szpitalu przy ul Borowskiej we Wrocławiu zaczął chodzić.

Olga Tokarczuk, jak podkreślają pomysłodawcy wniosku, to nie tylko wybitna literatka, ale przede wszystkim ambasadorka regionu. Nie tylko mieszka we Wrocławiu, ale też promuje w swoich dziełach zarówno miasto jak i całe województwo dolnośląskie. Na wybranie właśnie tej postaci, jak mówi Bartłomiej Ciążyński z SLD mówi, że Olga Tokarczuk promuje także idee, które wspierają ruchy lewicowe, takie jak ekologia, ochrona przyrody czy zrównoważony rozwój. 

Bente Kahan to kandydatka Rafałą Dutkiewicza. To norweska artystka żydowskiego pochodzenia. Z Wrocławiem związana jest już od 16 lat. Prowadzona przez nią fundacja doprowadziła do kapitalnego remontu Synagogi pod Białym Bocianem

WASZE KOMENTARZE ()

WASZE KOMENTARZE (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony. Radio RAM nie odpowiada za treść komentarzy.
Teraz na antenie
Monika Jaworska
Dzień dobry we Wrocławiu! Poranek pełen energii, Wrocławia i muzyki w dobrym humorze.
NEWSLETTER RADIA RAM
Dodaj swój adres, aby otrzymywać newsletter