Femme Fatale w Operze Wrocławskiej

Dorota Kuźnik | Utworzono: 16.03.2017, 13:53
A|A|A

fot. Andrzej Owczarek

Będzie to przedstawienie baletowe przygotowane przez choreografa Jacka Tyskiego. To także pierwsza premiera pod kierownictwem nowego dyrektora - Marcina Nałęcz-Niesiołowskiego, który zapowiada sporą zmianę:

- Już na stałe wracamy do wykonywania przedstawień baletowych z towarzyszeniem orkiestry Opery Wrocławskiej. Tylko w wyjątkowych przypadkach będziemy korzystać z muzyki odtwarzanej nie na żywo. Są to zupełnie inne emocje - tłumaczy Nałęcz-Niesiołowski.

Premierowy weekend zaplanowano na 25 i 26 marca. Carmen - Suita zrealizowana została w oparciu o licencję udzieloną przez Operę na Zamku w Szczecinie.

Szykuje się też niezwykła wyprzedaż garażowa. Jeszcze w tym miesiącu będzie można kupić rekwizyty, kostiumy i fragmenty dekoracji.

- Na razie nie zdradzamy elementy jakich spektakli będą wystawione, ale zapewniamy, że wszystkie są prawdziwymi unikatami - mówi wicedyrektor wrocławskiej opery Ewa Magdalena Filipp:

- Zdecydowaliśmy się, żeby te spektakle, które już zeszły z afisza i wiemy, że w tym kształcie już nie będą funkcjonowały, żeby je udostępnić zbieraczom. Każdy z tych kostiumów został zrobiony przez naszą pracownię - mówi Ewa Magdalena Filipp.


Wyprzedaż zaplanowano na 26 marca czyli dzień przed międzynarodowym dniem teatru.

 

REKLAMA
To może Cię zainteresować