A | A | A

Wspominamy Wojciecha Młynarskiego [POSŁUCHAJ]

Radio RAM
Utworzono: 2017-03-15 23:14 , Zmodyfikowano: 0000-00-00 00:00
Ogromnie smutna wiadomość dotarła do nas w środowy wieczór 15 marca. Róbmy swoje, jak chciał Mistrz - zapraszamy na dwie godziny wypełnione piosenkami i wspomnieniami o Wojciechu Młynarskim w czwartkowym programie "Tak się grało" od godz. 18.00 w Radiu RAM.
fot. Wikipedia

Nie żyje Wojciech Młynarski - poinformowała rodzina artysty. Na Facebooku jego córka - Paulina napisała: "Dziś o godzinie 20.40, po bardzo długiej chorobie umarł nasz tata Wojciech Młynarski. Bardzo prosimy media o danie nam czasu na przeżycie tego w pokoju. Paulina, Agata i Jan Młynarscy".

Wojciech Młynarski był autorem tekstów, poetą, tłumaczem, i piosenkarzem. Debiutował w początkach lat 60. w warszawskim klubie studenckim Hybrydy. Był absolwentem polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracował z kabaretami Dudek, Owca oraz Dreszczowiec. Jest autorem piosenek wykonywanych przez siebie oraz przez innych aktorów i piosenkarzy. Do najbardziej znanych należą: "W Polskę idziemy", "Niedziela na Głównym", "Róbmy swoje" oraz "Jesteśmy na wczasach".

Odszedł arcymistrz słowa, legenda polskiej piosenki, twórca genialnych tekstów, tzw. "felietonów śpiewanych", szlagwortów i songów politycznych, nieodżałowany komentator naszej polskiej rzeczywistości. Dziękujemy za wzruszenia, refleksje, za cudowny liryzm, za śmiech, mądrość, za wspaniałą spuściznę.

POSŁUCHAJ reportażu Piotra Słowińskiego: Oto Panna Krysia z piosenki Wojciecha Młynarskiego

 

WASZE KOMENTARZE ()

WASZE KOMENTARZE (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony. Radio RAM nie odpowiada za treść komentarzy.
Teraz na antenie
Monika Jaworska
Dzień dobry we Wrocławiu! Poranek pełen energii, Wrocławia i muzyki w dobrym humorze.
NEWSLETTER RADIA RAM
Dodaj swój adres, aby otrzymywać newsletter