Wspominamy Wojciecha Młynarskiego [POSŁUCHAJ]

Radio RAM | Utworzono: 15.03.2017, 23:14
A|A|A

fot. Wikipedia

Nie żyje Wojciech Młynarski - poinformowała rodzina artysty. Na Facebooku jego córka - Paulina napisała: "Dziś o godzinie 20.40, po bardzo długiej chorobie umarł nasz tata Wojciech Młynarski. Bardzo prosimy media o danie nam czasu na przeżycie tego w pokoju. Paulina, Agata i Jan Młynarscy".

Wojciech Młynarski był autorem tekstów, poetą, tłumaczem, i piosenkarzem. Debiutował w początkach lat 60. w warszawskim klubie studenckim Hybrydy. Był absolwentem polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracował z kabaretami Dudek, Owca oraz Dreszczowiec. Jest autorem piosenek wykonywanych przez siebie oraz przez innych aktorów i piosenkarzy. Do najbardziej znanych należą: "W Polskę idziemy", "Niedziela na Głównym", "Róbmy swoje" oraz "Jesteśmy na wczasach".

Odszedł arcymistrz słowa, legenda polskiej piosenki, twórca genialnych tekstów, tzw. "felietonów śpiewanych", szlagwortów i songów politycznych, nieodżałowany komentator naszej polskiej rzeczywistości. Dziękujemy za wzruszenia, refleksje, za cudowny liryzm, za śmiech, mądrość, za wspaniałą spuściznę.

POSŁUCHAJ reportażu Piotra Słowińskiego: Oto Panna Krysia z piosenki Wojciecha Młynarskiego

 

REKLAMA
To może Cię zainteresować