A | A | A

18. Ogólnopolski Festiwal ewentualnych Talentów Aktorskich FeTA

mat. prasowe, GN
Utworzono: 2017-04-13 12:50 , Zmodyfikowano: 0000-00-00 00:00
W ramach festiwalu w Centrum Kultury AGORA odbyły się warsztaty z Adamem Cywką, przegląd monodramów ocenianych przez jury w składzie Maria Seweryn, Wiesław Komasa, Adam Cywka oraz spektakl "Edukacja Rity" z Piotrem Fronczewskim i Katarzyną Ucherską w rolach głównych. Poniżej fotorelacja.
fot. Krzysztof Dusza

18. Ogólnopolski Festiwal ewentualnych Talentów Aktorskich FeTA / 7-9 kwietnia

Jury w składzie: Maria Seweryn, Adam Cywka, Wiesław Komasa,  po każdej prezentacji publicznie omawiało monodram, według kryteriów - doboru repertuaru, dykcji, umiejętności znalezienia się w konkretnej przestrzeni scenicznej oraz ogólnego wrażenia artystycznego.

TUTAJ ZNAJDZIESZ WERDYKT JURY 18. FeTA 2017

Na finał tegorocznej festiwalu publiczność miała szansę zobaczyć spektakl mistrzowski „Edukacja Rity".

Spektakl w reż. Andrzeja Strzeleckiego pod tytułem „Edukacja Rity" z Piotrem Fronczewskim i Katarzyną Ucherską w rolach głównych. Historia młodej kobiety, która znużona swoją domową codzienności postanawia wrócić do szkoły. W budowaniu poczucia własnej wartości wspiera ją wybitny profesor. Z czasem z intelektualnych rozmów zrodzi się coś więcej...

FeTA jest niepowtarzalną szansą dla młodych ludzi próbujących swoich sił w teatrze daje możliwość skonfrontowania swojego warsztatu z opiniami i radami doświadczonych twórców teatralnych. W jaki sposób? Poprzez prezentację 10.minutowego monodramu, powstałego na podstawie dowolnego tekstu, również autorskiego. FeTA to spotkanie amatorów z mistrzami monodramu, panele dyskusyjne, rozmowy, ale też profesjonalne warsztaty teatralne. Festiwal wielu młodym aktorom pomógł dostać się do szkół teatralnych i zaistnieć na planach filmowych czy przeglądach teatralnych. Do grona laureatów Festiwalu należą m.in. Anna Ilczuk, Krzysztof Skonieczny, Wacław Mikłaszewski, Agata Kucińska czy Justyna Wasilewska. Festiwal przede wszystkim, daje możliwość prezentacji scenicznej przed wybitnymi twórcami zawodowo zajmującymi się teatrem, w obecnym roku będą to: Maria Seweryn, Wiesław Komasa oraz Adam Cywka. W poprzednich edycjach FeTA w jury zasiadali m.in.: Waldemar Krzystek,  Anna Dymna, Andrzej Seweryn, Joanna Szczepkowska, Kinga Preis czy Bartosz Porczyk. Pomysłodawcą festiwalu jest Elżbieta Lisowska – Kopeć.

ZDJĘCIA
pokaż wszystkie +
ukryj część -
WASZE KOMENTARZE ()

WASZE KOMENTARZE (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony. Radio RAM nie odpowiada za treść komentarzy.
Teraz na antenie
Monika Jaworska
Dzień dobry we Wrocławiu! Poranek pełen energii, Wrocławia i muzyki w dobrym humorze.
NEWSLETTER RADIA RAM
Dodaj swój adres, aby otrzymywać newsletter