A | A | A

Thundercat i gwiazdy czyli "Drunk" [płyta tygodnia]

Radio RAM na podst. materiałów wydawcy
Utworzono: 2017-03-14 08:31 , Zmodyfikowano: 2017-03-14 08:31
Najnowszy album Stephena Brunera znanego w muzycznym świecie jako Thundercat miał swoją premierę 24 lutego. Zdobywcy nagrody Grammy i wirtuozowi gitary basowej podczas nagrywania „Drunk" w studio towarzyszyli sławni i utalentowani przyjaciele, m.in. Kendrick Lamar, Pharrell, Wiz Khalifa, Kamasi Washington czy Flying Lotus oraz gwiazdy pop-rockowej estrady Michael McDonald (Steely Dan / The Doobie Brothers) i Kenny Loggins.

To właśnie dwaj ostatni weterani amerykańskiej sceny gościnnie występują z Thundercatem w promującej krążek singlowej piosence „Show You The Way".

Loggins i McDonald to - wedle słów artysty - bohaterowie jego muzycznej młodości i prawdziwe ikony. "Słuchałem ich kawałków, gdy pragnąłem poczuć w muzyce uczciwość. Kenny Loggins to jeden z moich ulubionych kompozytorów!"- zdradza artysta. To on właśnie namówił podopiecznego Brainfeeder, by zaprosił do studia Michaela McDonalda, głos legendarnych The DoobieBrothers.

„To był jeden z piękniejszych momentów w mojej pracy - po prostu nie mogłem uwierzyć jak wspaniały jest ten facet i ile ma pomysłów! „Show You The Way to piosenka o tym, jak gubisz się w „króliczej norze" i pośród ciemności próbujesz znaleźć światło" - mówi Thundercat.

Muzyk z Kalifornii tłumaczy też, że tytuł płyty, tak jak reszta albumu, w założeniu ma być równocześnie zabawny i poważny: „Próbuje zawsze trzymać się tego, co powiedzieli mi Erykah Badu i Flying Lotus: najważniejsza jest szczerość i uczciwość. Picie potrafi z człowieka wydobyć mrok, a równocześnie kojarzy się z młodością, entuzjazmem i zabawą. Chciałem, żeby ta płyta pokazywała ludzką stronę różnych doświadczeń" - wyznaje muzyk.Przypominamy, że ulubieniec Eryki Badu, Kendricka Lamara i Flying Lotusa zadebiutował w 2011 roku oszałamiającym krążkiem "The Golden Age Of Apocalypse" . W muzyce Thundercata słychać różne odcienie funku, jazzu, popu, soulu, electro czy hip hopu - to niezwykła synteza kilkudziesięciu lat czarnej muzycznej tradycji ożywionej w kontekście nowej elektroniki. Samego Shephena "Thiundercata" Brunera, lidera grupy i wirtuoza gitary basowej porównuje się do legendarnego Jaco Pastoriusa. Artysta pochodzący z rodziny muzyków z Los Angeles (ojciec występował m.in. z Dianą Ross i The Temptatons) i współpracował z całą śmietanką współczesnej sceny - gwiazdami hip hopu: Kendrick Lamar, Snoop Dogg czy Childish Gambino, soulu - Leo Ware, Bilal, Eryka Badu, jazzu - Stanley Clark i Kamasi Washington oraz… muzyki hardcore - Suicidal Tendencies.

Podczas światowej trasy promującej „Drunk" Thundercat wystąpi też w Warszawie - w tym tygodniu, 18 marca zagra w stołecznym „Niebie" w ramach festiwalu World Wide Warsaw.

I dlatego rozdajemy Wam ten album właśnie teraz.

WASZE KOMENTARZE ()

WASZE KOMENTARZE (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony. Radio RAM nie odpowiada za treść komentarzy.
Teraz na antenie
Piotr  Bartyś
RAM wieczorową porą
NEWSLETTER RADIA RAM
Dodaj swój adres, aby otrzymywać newsletter