Michał Bobowiec prezesem Śląska

Bartosz Tomczak, Robert Skrzyński | Utworzono: 07.03.2017, 16:32
A|A|A

fot. archiwum radioram.pl

Michał Bobowiec ostatnio był członkiem zarządu spółki Wrocław 2012 – zarządzającej Stadionem Miejskim. "Miejski stadion był budowany z myślą o wydarzeniach sportowych, przede wszystkim piłkarskich. Sport wzbudza piękne emocje, a one przyciągają na stadiony kibiców i właśnie dlatego zależy nam na bliższej współpracy klubu ze Stadionem Wrocław i stąd nasza decyzja o powołaniu Michała Bobowca na prezesa Śląska" - powiedział Maciej Bluj, wiceprezydent Wrocławia i przewodniczący Rady Nadzorczej WKS Śląsk Wrocław S.A.

Michał Bobowiec w przeszłości pełnił także funkcję wiceprezesa w komitecie organizacyjnym The World Games 2017. 

"Jestem wrocławianinem i chciałbym, żeby Śląsk był klubem wszystkich mieszkańców. Mieszkałem przy Alei Pracy, piechotą z tatą chodziłem na stadion przy Oporowskiej. Zawsze byłem kibicem WKS-u, teraz jestem dumny, że mogę dla niego pracować. Zrobię wszystko co w mojej mocy, żeby przywrócić dobrą atmosferę wokół klubu" – powiedział Michał Bobowiec. 

W Śląsku zastąpił Krzysztofa Hołuba, którego obecność na tym stanowisku była od początku rozwiązaniem tymczasowym. Hołub pracował w klubie od końca listopada ubiegłego roku. Jego umowa obowiązywała do końca marca, a pracę we wrocławskim zespole łączył z obowiązkami prezesa wrocławskiego Aquaparku.

Z klubu ma odejść także Paweł Żelem. To on był prezesem Śląska przed Hołubem. Ostatnio pełnił funkcje doradcze.


 

Wrocławski zespół wyspecjalizował się w tym sezonie w zmianach. Michał Bobowiec będzie już trzecim prezesem. W obecnych rozgrywkach drużynę prowadziło dwóch trenerów. Obecny, Jan Urban zastąpił zimą Mariusza Rumaka. Śląsk miał także dwóch dyrektorów sportowych. Sezon w tej roli rozpoczynał Wojciech Błoński, a teraz za transfery odpowiada Adam Matysek.

Czysto piłkarsko wrocławianie nadal zawodzą. Zespół, który w ostatniej kolejce przegrał na wyjeździe z Jagiellonią Białystok aż 1:4, zajmuje 13 miejsce w Ekstraklasie. Po 24 kolejkach Śląsk ma bliżej do miejsca spadkowego - cztery punkty różnicy - niż do pozycji w górnej ósemce - sześć punktów straty.

WKS jest nieco w zawieszeniu także przez sprawy własnościowe. Wciąż poszukiwany jest nowy inwestor. Według najbardziej optymistycznych scenariuszy miałby się on pojawić w klubie do końca obecnego sezonu. Wtedy też w Śląsku mogą stanąć przed zadaniem budowania zupełnie nowej drużyny. Sporej grupie piłkarzy kończą się bowiem kontrakty.

Michał Bobowiec urodził się w 1971 roku we Wrocławiu. Tu się kształcił (Szkoła Podstawowa nr 109 przy ul. Inżynierskiej, czyli nieopodal dawnego stadionu Śląska; następnie VIII LO przy ul. Zaporoskiej, oraz Akademia Ekonomiczna przy ul. Komandorskiej). Był radnym Wrocławia, obecnie jest radnym wojewódzkim i przewodniczącym klubu Dolnośląski Ruch Samorządowy w sejmiku, przewodniczącym Komisja Rozwoju Turystyki, Rekreacji i Sportu oraz członkiem Komisji Budżetu i Finansów. Mieszka we Wrocławiu, ma żonę i trójkę dzieci. Jego pasją są stare motocykle - własnoręcznie odbudował motocykl Junak M10 z 1965 r. Zapowiedział także remont starej Warszawy.

REKLAMA

To może Cię zainteresować