Oberwanie chmury w regionie (FOTO)

Justyna Kościelna | Utworzono: 03.03.2017, 09:27
A|A|A

fot. Przemek Gałecki

Czwartek w regionie pod znakiem silnego wiatru - wiało nawet z prędkością 120 km/h.  Przez silny wiatr Dolnoślązacy mieli kłopoty z dostawą prądu.

Czytaj więcej: Mieszkańcy bez prądu (SPRAWDŹ)

Z powodu awarii, tramwaje w rejonie ul. Sienkiewicza miały znaczne opóźnienia. Stały też składy jadące do Leśnicy. W jednym z tramwajów połamał się pantograf. Później mieliśmy awarię zasilania. fot. Andrzej Owczarek


Wichura największe szkody poczyniła we Wleniu koło Jeleniej Góry, gdzie zerwała dach hali sportowej przy szkole. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Dyrekcja zdecydowała jednak o skróceniu zajęć uczniom. Wiatr zerwał też dach w budynku gospodarczym w Niedźwiedzicy w powiecie Legnickim, tam też na szczęście bez ofiar. Jak informuje Daniel Mucha z komendy wojewódzkiej straży pożarnej na tę chwile ratownicy interweniowali 60 razy. Najczęściej chodzi o połamane drzewa i konary, które blokują drogi.
fot. gmina Wleń


 

93 kilometry na godzinę - taką prędkość osiągał w porywach wiatr w czasie wichury, jaka przeszła nad regionem legnickim. W Jaworze strażacy musieli udrożnić wyjście z budynku, z którego spadł dach.

Ponad sto próśb o interwencję odebrali strażacy zaledwie w ciągu godziny. Chodziło nie tylko o poprzewracane słupy ogłoszeniowe. Wiatr był tak silny, że na osiedlu Kopernika w Legnicy pozrywał fragmenty elewacji z termoizolacją.

okolice Hali Stulecia, fot. Andrzej Owczarek

Wrocławski rynek w samo południe; fot. Barbara Zielińska

W piątek na słońce również nie ma co liczyć. Do południa się nieco przejaśni, ale po południu, według prognoz, zachmurzenie będzie duże. Termometry pokażą około 12°C.

ul. Kwiska, fot. Jacek Drumowicz

Biskupin; zdjęcie naszej Słuchaczki

ulica Polarna we Wrocławiu (fot. Ewa Bartoszek) 

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu (fot. Słuchacz)

REKLAMA

To może Cię zainteresować