LA LA LAND - w Oscarowym tygodniu dla Was

Radio RAM | Utworzono: 21.02.2017, 13:27
A|A|A

7 Złotych Globów (rekord!), 14 nominacji do Oscara (rekord!). Ale co ważniejsze - uroczy, bezwstydnie romantyczny film na wielu poziomach osadzony w tradycji kina. I piękna muzyka.

Soundtrack został skomponowany przez Justina Hurwitza, z którym reżyser filmu, Damien Chazelle, poznali się podczas studiów na Harvardzie. Grali w jednym zespole. A potem za kumplowali się na tyle, że zamieszkali wspólnie w jednym pokoju. Przyjaźń na gruncie towarzyskim łączy się ich wypadku ze współpracą zawodową - Hurwitz komponował muzykę do wszystkich filmów Damiena.

Najpierw "Guy And Madeline On A Park Bench", potem "Whiplash", teraz "La La Land". Dużo tego nie było, ale jakość jego pracy i popularność dwóch ostatnich projektów spowodowała, że z Hurwitzem chce teraz
pracować każdy. Od początku współpraca wygląda tak samo - kompozytor spędza długie godziny sam przy fortepianie, przesyła swoje pomysły reżyserowi, wspólnie decydują, który jest najodpowiedniejszy. O dążeniu do perfekcji niech zaświadczy choćby fakt, że centralny dla ścieżki dźwiękowej "Mia And Sebastian Theme" to 31 motyw wymyślony przez Hurwitza.

Kiedy całość muzyki była już gotowa przesłano ją do tandemu dwóch weteranów teatrów muzycznych (choć obaj mają dopiero po 31 lat) Benj Pasek - Justin Paul. Oni dopisali słowa. Dodatkowo na soundtracku utwór w wykonaniu Johna Legenda, który w "La La Land" debiutuje jako aktor.

Film wyreżyserowany przez Damiena Chazelle historię dwojga marzycieli - Sebastiana i Mii, którzy w tętniącym życiem Los Angeles próbują zrealizować swoje sny o karierze w showbiznesie. Mia jest początkującą aktorką, która w oczekiwaniu na szansę pracuje jako kelnerka. Sebastian to muzyk jazzowy, który zamiast nagrywać płyty, gra do kotleta w podrzędnej knajpce. Gdy drogi tych dwojga przetną się, połączy ich wspólne pragnienie, by zacząć wreszcie robić to, co kochają. Miłość dodaje im sił, ale gdy kariery zaczynają się wreszcie układać, coraz mniej jest czasu i sił dla siebie nawzajem. Czy uda im się ocalić uczucie, nie rezygnując z marzeń?

Tracklista:

1. Another Day Of Sun (_La La Land_ Cast)

2. Someone In The Crowd" (Emma Stone, Callie Hernandez, Sonoya Mizuno,
Jessica Rothe)

3. Mia & Sebastian’s Theme (Justin Hurwitz)

4. A Lovely Night (Ryan Gosling, Emma Stone)

5. Herman’s Habit (Justin Hurwitz)

6. City of Stars (Ryan Gosling)

7. Planetarium (Justin Hurwitz)

8. Summer Montage / Madeline (Justin Hurwitz)

9. City of Stars (Ryan Gosling, Emma Stone)

10. Start A Fire (John Legend)

11. Engagement Party (Justin Hurwitz)

12. Audition (The Fools Who Dream)” (Emma Stone)

13. Epilogue (Justin Hurwitz)

14. The End (Justin Hurtwitz)

15. City of Stars (Humming) (Justin Hurwitz featuring Emma Stone)

 

REKLAMA