Zwężą Piłsudskiego dla aut, by zmieścili się rowerzyści

Piotr Kaszuwara | Utworzono: 20.02.2017, 20:05
A|A|A

Od ulicy Świdnickiej do Kołłątaja powstaną nowe trasy dla cyklistów. Możliwe, że część ścieżki będzie łączyć się z chodnikiem. Po wyborze wykonawcy i podpisaniu umowy, będzie on miał 7 miesięcy na zaprojektowanie nowych tras. Budowa ścieżki rowerowej w tym miejscu to efekt poprzednich edycji Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego.

To nie jedyne plany. We Wrocławiu jest już ponad 200 km ścieżek, a do 2018 ma powstać kolejne kilkadziesiąt kilometrów, które połączą obecną, dziurawą sieć. Pracy jest jeszcze naprawdę dużo. Wiele ścieżek rowerowych kończy się niespodziewanie, a ich fragmenty nie są połączone. Brakuje tras między innymi na Podwalu, Jedności Narodowej czy wzdłuż Grabiszyńskiej. Magistrat ma plany na przebudowę kilku z nich w ciągu najbliższych dwóch lat, ale wszystko zależy oczywiście od pieniędzy.

Rowerzystów we Wrocławiu wciąż przybywa. Według najnowszych badań natężenia ruchu, między innymi w okolicy ulicy Swobodnej w ciągu 60 minut, w godzinach szczytu, przejeżdża ponad 800 cyklistów.

W tamtym roku oddano do użytku m.in. ścieżki na ul. Mickiewicza na odcinku od ul. 9 maja do ul. Konarskiego. Generalnym wykonawcą prac było konsorcjum firm PW Service i Rotomat, koszt zadania przekroczył 1,2 mln. zł.

Ścieżka stanowi połączenie pomiędzy istniejącą ścieżką w ul. Mickiewicza przy skrzyżowaniu z Paderewskiego oraz ciągiem pieszo-rowerowym na wałach przy ulicy Kanałowej. Dla poprawy bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów wyniesiono przejścia i przejazdy na skrzyżowaniach z przecznicami: Wysockiego, Głowackiego, Szanieckiego, Sowińskiego, Mickiewicza (na wysokości pętli tramwajowej).

W tym samym celu wybudowano próg spowalniający na wylocie ul. Godebskiego. Przy skarpie od strony ul. Monte Cassino wybudowano chodnik dzięki czemu ma ona łagodniejsze pochylenie, na skrzyżowaniu Mickiewicza i Konarskiego rozbudowano sygnalizację świetlną uwzględniającą ruch rowerowy.


Obustronna ścieżka rowerowa powstała też na Traugutta, na odcinku od Krasińskiego do pl. Wróblewskiego.

REKLAMA

To może Cię zainteresować