A | A | A

II Bieg dla Hospicjów

Utworzono: 2017-02-15 09:05 , Zmodyfikowano: 2017-02-15 09:07
800 osób może wziąć udział w II wrocławskim Biegu dla Hospicjów. Pobiegną wolontariusze,lekarze, zakonnicy i rodziny ciężko chorych. Połowa miejsc już jest zajęta, na listę startową można dopisywać się do 1 marca.
fot. www.hospicjum.wroclaw.pl

Medale i koszulki dla zawodników są już gotowe, bonifratrzy pobiegną w habitach. Będzie kolorowo i wesoło niezależnie od pogody.

Chętni wystartują 4 marca o godz. 11.00, będą mieli do pokonania mini maraton czyli niewiele ponad 4 kilometry. Nie chodzi o bicie rekordów, tylko o dobrą zabawę i szczytny cel. Cały dochód z wpisowego zasili konta dwóch wrocławskich hospicjów. Oba ośrodki potrzebują pieniędzy na nowy sprzęt medyczny, opatrunki czy wparcie dla rodzin ciężko chorych.

W stacjonarnym hospicjum powadzonym przez Bonifratrów jest na stałe 20 pacjentów, natomiast Domowe Hospicjum działające przy Dolnośląskim Centrum Onkologii ma pod opieką około 150 chorych, odwiedzanych przez lekarzy, rehabilitantów i wolontariuszy.

 

- Trasa nie jest trudna, bo chodzi o dobrą zabawę i szczytny cel, a nie rekordy - mówi Bożena Szaynok z Fundacji Hospicyjnej:

W biegu wezmą udział między innymi wrocławscy bonifratrzy. Jak mówi brat Łukasz strój tego dnia będzie dowolny:

Kierownik Hospicjum Domowego działającego przy Dolnośląskim Centrum Onkologii Beata Jarlińska - Krzysztoń przekonuje, że bieg jest okazją do poznania się i wspólnej zabawy:

WASZE KOMENTARZE ()

WASZE KOMENTARZE (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony. Radio RAM nie odpowiada za treść komentarzy.
Teraz na antenie
Monika Jaworska
Dzień dobry we Wrocławiu! Poranek pełen energii, Wrocławia i muzyki w dobrym humorze.
NEWSLETTER RADIA RAM
Dodaj swój adres, aby otrzymywać newsletter