Aquilo - my odkryliśmy ich pierwsi! [PŁYTA TYGODNIA]

Piotr Bartyś | Utworzono: 30.01.2017, 12:55
A|A|A

Muzycy mieli wtedy opublikowane 3 piosenki i właśnie podpisali kontrakt w wielką firmą nagraniową, którego owocem jest właśnie ukazująca się płyta. Swoją drogą - chwile trzeba było na nią czekać - dwa lata.

Aquilo czyli Ben Fletcher i Tom Highan pochodzą z malowniczej wioski Silverdale w angielskim Lake District. Paradoksalnie jednak poznali się dopiero, kiedy nawzajem odkryli swoje muzyczne dokonania na Soundcloud. Pierwsze nagrania pod szyldem Aquilo muzycy zaprezentowali w 2014 roku.

Wydane przez nich od tego czasu aż 4 EP-ki przekroczyły już 50 milionów streamów na Spotify! Stanowiły też doskonałe tło muzyczne wielu popularnych seriali – m.in. „Vampire Diaries”, „Greys Anatomy”, a także „Pretty Little Liars”.

„Shilouettes” (premiera 27 stycznia) to idealna kulminacja całej dotychczasowej muzycznej podróży Aquilo. Album jest zbiorem intymnych, emocjonalnych kompozycji z lirycznymi tekstami i doskonale uzupełniającymi się wokalami Bena i Toma. Przy produkcji materiału muzycy skorzystali z pomocy SOHNA oraz wspomnianego już Ólafura Arnaldsa.


„Trochę nam zajęło zanim poczuliśmy się na tyle pewni, żeby podzielić się naszą muzyką z przyjaciółmi, rodziną i resztą świata. Mamy nadzieję, że fanom spodoba się całość naszej pracy, i że każdy znajdzie coś dla siebie” – wyznają Aquilo.Tracklista:

1. Silhouette
2. Blindside
3. Human
4. Never Hurt Again
5. Almost Over
6. You Won't Know Where You Stand
7. I Gave It All
8. All I Ever Wanted
9. Sorry
10. Complication
11. Never Seen You Get So Low
12. Low Light
13. Always Done What You Say
14. Waiting

Tagi:
REKLAMA