Półka z książkami: Julia Różewicz

Anna Fluder | Utworzono: 30.01.2017, 12:29
A|A|A

Julia Różewicz, tłumaczka literatury czeskiej, nagrodzona w 2014 roku Nagrodą Literatury na Świecie w Kategorii „Nowa Twarz” za przekład książki Petry Hůlovej "Plastikowe M3 czyli czeska pornografia", wydanej przez wydawnictwo Afera. To najbardziej prestiżowe polskie wyróżnienia dla tłumaczy. W roku minionym podjęła się m.in. przetłumaczenia książki Petry Soukupovej "Pod śniegiem". Trzy siostry wspólnie wybierają się do domu rodzinnego na urodziny taty. Blanka wsiada do samochodu z dwiema dorastającymi córkami, niemowlakiem i psem; Olga z synkiem, iPadem i laptopem; Kristýna z kacem. Podróż wyzwala wspomnienia z dzieciństwa, mnóstwo emocji, żalów i frustracji, które niczym spod topniejącego śniegu wynurzają się we wzajemnych relacjach.

"Niedoparki na zawsze" Pavel Šrut
Jak wiadomo, niedoparki to (mniej lub bardziej) sympatyczne osobniki, żywiące się naszymi skarpetkami. Zawsze biorą tylko jedną, zostawiając nam drugą – nie do pary.

W dwóch wcześniejszych tomach sagi mieliście okazję poznać ich burzliwe losy.Co się wydarzy w trzecim? Po przygodach w Afryce wracamy do Pragi.

REKLAMA