Dog Academy

Radio RAM | Utworzono: 16.01.2017, 12:43
A|A|A

Dog Academy to wyjątkowe miejsce - jedyne w Polsce halowe centrum przygotowane specjalnie pod szkolenia, warsztaty i seminaria z zakresu wiedzy o naszych czworonogach. Nowy rok to nowe wyzwania! Zapraszamy zatem na cykl spotkań z niesamowitymi trenerami, pasjonatami i mistrzami w swojej dziedzinie.

Zaczynamy od seminarium „Detekcja czy nosework”, czyli warsztatów z detekcji zapachów i tropienia, na które zapraszamy psie nosy wraz z właścicielami. Poprowadzi je Magdalena Szewczyk –Dzido – instruktor i przewodnik psów ratowniczych o specjalności terenowej, gruzowiskowej oraz do ratownictwa wodnego i dogoterapii, stale współpracujący ze służbami w kraju i za granicą.

Nastepnie do Dog Academy zawita znany i lubiany Dariusz Radomski, pomysłodawca i organizator serii zawodów Dog Chow Disc Cup „Latające Psy”, na co dzień sędzia, trener i zawodnik frisbee i flyball. Wielokrotnie stawał na podium w Mistrzostw Europy, a nawet Mistrzostw Świata, więc doskonale wie, jak skutecznie zachęcić psa do wspólnej zabawy! Poprowadzi seminarium teoretyczno - praktyczne o skutecznej motywacji w nauce i treningu psa.

28-29.01.2017 - “Skuteczna motywacja w nauce i treningu psa”.

W lutym odwiedzi nas prawdziwa gwiazda: Joanna Hewelt! Najbardziej rozchwytywana trenerka w Polsce, wielokrotna Mistrzyni Polski i reprezentantka Polski na Mistrzostwach Świata w obedience, czyli sportowym psim posłuszeństwie.
Joanna szlifuje umiejętności w zakresie poszczególnych ćwiczeń, jednocześnie dbając o to by psy miały wielką radość ze wspólnej pracy. Dla psów tej wspaniałej trenerki - airedale terrier Dobiś i border collie Tough – radość Asi jest równie wielką nagrodą, co smakołyki i zabawki. Jeśli ciężko Ci w to uwierzyć – przyjdź i przekonaj się sam!

Następnie duet którego nigdy nie zapomnicie - Ola Szydłowska i Patrycja Mazur- Szkodzińska.
Seminarium z handlingu to nasza propozycja dla wszystkich miłośników psich wystaw. Nasze „zaklinaczki psów” tę trudną i niesamowicie wymagającą dziedzinę opanowały do perfekcji, o czym świadczą liczne tytuły i nagrody zdobyte na najbardziej prestiżowych wystawach w Europie – Crufts. Na wystawowych ringach prezentują psy nieprzerwanie od 7 roku życia.

03-05.02.2017

Kolejne warsztaty poprowadzi trenerka dogfrisbee Marta Parcewicz, która m.in. reprezentowała Polskę na PurinaIncredible Challenge w USA, a także w 2014 roku wywalczyła kwalifikację na Mistrzostwa Świata z najwyżej ocenionym freestylem na zawodach z cyklu DCDC we Wrocławiu. Jest aktywnym zawodnikiem oraz sędzią frisbee.
Na seminarium zapraszamy wszystkich aktywnych właścicieli psów, którzy marzą o „latającym psie”, radośnie łapiącym dyski w powietrzu! W programie seminarium znajdą się nie tylko praca z psem nad aportem, techniki rzutowe i motywacja, ale także prawidłowa rozgrzewka i stretching oraz przygotowanie psa do treningu i zawodów.
Start 11-12.02.2017

W marcu nie zwalniamy tempa – wręcz przeciwnie! Dla tych, którzy czują niedosyt po poprzednich warsztatach dogfrisbee, zaplanowaliśmy kolejne!
Tym razem poprowadzi je zawodniczka Joanna Korbal, mistrzyni konkurencje freestylowych. Asia jest młodą, ambitną osobą, która profesjonalnie podchodzi do kwestii odpowiedniego przygotowania psa, dbając m.in. o rozbudowę mięśni i kontrolowanie ciała w powietrzu. Na jej treningach zespół złożony z człowieka i psa uczy się komunikacji i wzajemnego zrozumienia. Jej pomysłowość i ambicja zostały nagrodzone w plebiscycie czasopisma "Dog&Sport" - Joanna zdobyła statuetkę Osobowości Roku!

4-5.03.2017 Seminarium z Joanną Korbal - "Warsztaty dogfrisbee"

21.01.2017 Dzień Otwarty - pokazy flyball, frisbee i sztuczek i agility przeprowadzone przez zawodników Wrocławskiej Drużyny Flyball-owej WOOF i trenerów Dog Academy.

Woof to najstarsza działająca drużyna flyballowa w Polsce.
Drużyna flyball to sztafeta, w skład której wchodzą 4 zespoły (pies + przewodnik). Jest szybko, głośno, a emocje są na najwyższym poziomie! Psy starają się jak najszybciej zdobyć piłkę i wrócić z nią do swojego przewodnika, a ten motywuje go do tego najlepiej jak potrafi. Prawdziwa jazda bez trzymanki w świecie psich sportów.

Tagi:
REKLAMA