WOŚP: ponad 500 tysięcy! A to nie koniec!

Dorota Kuźnik, E. Osowicz | Utworzono: 15.01.2017, 14:45
A|A|A

Fot: A. Owczarek

Wolontariusze zbierali pieniądze na ratowanie życia i zdrowia dzieci na oddziałach pediatrycznych oraz zapewnienie godnej opieki medycznej seniorom. 

Na scenie ustawionej na pl. Nowy Targ przeprowadzono licytacje przedmiotów podarowanych orkiestrze. Wystąpiły też zespoły zaproszone na wrocławski finał WOŚP. O godzinie 20 podobnie jak w całej Polsce rozbłysło światełko do nieba.

Z taśm montażowych zszedł w 37 lat temu i jest największym eksponatem wystawionym na licytację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Legnicy. Traktor Ursus C-335. Kilka miesięcy temu został rozłożony na najdrobniejsze elementy, odnowiony, zakonserwowany i złożony. Zdaniem Jerzego Janickiego, prezesa legnickiego automobilklubu, eksportowa wersja popularnego niegdyś "ciapka", w tak dobrym stanie technicznym nie była nawet po wyjeździe z fabryki.

Nie, to nie jest gadżet. To jest w pełni sprawny ciągnik. Z jednej strony można powiedzieć "zabytkowy", ale z drugiej strony w pełni sprawny. Są wielbiciele ciągników na całym świecie. Może być postawiony w salonie, bo jest przepięknie zrobiony, błyszczący lakier i w ogóle, ale on również może pracować w polu - opowiada Janicki.

Traktor to dar mieszkańca jednej z podlegnickich miejscowości. Kilka lat temu dzięki lekarzom i urządzeniom kupionym przez orkiestrę Jurka Owsiaka uratowano życie jego synowi. 

AKTUALNA CENA: Licytacja - Traktor Ursus C-335

REKLAMA

To może Cię zainteresować