Jest porozumienie Amazon-Solidarność

Bartosz Tomczak, PAP | Utworzono: 13.01.2017, 10:36
A|A|A

fot. solidarnosc.org.pl

Spotkania Solidarności z Amazon Poland trwały ponad rok. W końcu udało się zawrzeć porozumienie. "W początkowej fazie wydawało się nam, że nie dojdzie do podpisania tego dokumentu, ponieważ nie mogliśmy pozwolić sobie na ustępstwa w bardzo istotnych dla nas sprawach dotyczących kontaktów z pracownikami. Była to bardzo trudna i żmudna praca ze względu na fakt, iż każdy najmniejszy kompromis musiał być konsultowany ze ścisłym zarządem Amazon przebywającym przecież na stałe w Luksemburgu i Seattle. Naszym zdaniem jest to przełomowy moment w działalności związku, da nam większą swobodę w działaniu." – mówi Grzegorz Cisoń, przewodniczący KZ.

Umowa gwarantuje współpracę na zasadach partnerskich i zgodnie z zasadami dialogu społecznego. Zgodnie z treścią dokumentu związkowi przysługuje pomieszczenie wyposażone w sprzęt poligraficzny, tablice informacyjne i telefony komórkowe. Tekst reguluje również kwestie rozmów przedstawicieli organizacji z pracownikami niezrzeszonymi na terenie zakładu pracy, ale też sprawę cyklicznych spotkań Komisji Zakładowej z Pracodawcą.

"Jesteśmy świadomi jak wiele jeszcze pracy nas czeka w najbliższym czasie. Nasza organizacja chce wychodzić naprzeciw nowym technologiom i korzystać z niekonwencjonalnych działań. Musimy przygotować się na szybko postępujący efekt cyfryzacji, który staje wszechobecny. Chcemy aby Pracownicy Amazon Poland czuli się bezpiecznie i komfortowo w miejscu pracy a ich wynagrodzenia w jak najszybszym tempie zbliżały się do tych z Europy Zachodniej. Podpisane porozumienie otwiera przed nami drzwi, do których nasza organizacja jako pierwsza na świecie znalazła właściwy klucz. Jesteśmy przekonani, że ten klucz pozwoli nam na realizację pracowniczych marzeń." – dodaje Cisoń.

Po pierwszym sukcesie związkowcy liczą na kolejne. Chcieliby wywalczyć m.in podwyżki i zmienić proces nabywania akcji pracowniczych. Obecnie przywilej ten ma tylko kadra zarządzająca.

fot. Facebook

Amazon, który w Polsce jest od 2014 roku zainwestował w nasz kraj ponad 3 miliardy złotych i na stałe zatrudnia ponad 5,5 tysiąca osób. Poza Wrocławiem koncert działa także m.in w Poznaniu i Gdańsku

REKLAMA

To może Cię zainteresować