Co o Wrocławiu sądzą jego mieszkańcy?

Bartosz Synowiec | Utworzono: 13.01.2017, 10:32
A|A|A

fot. archiwum radioram.pl

W pięciostopniowej skali Wrocław jest w opinii badanych atrakcyjny turystycznie i ma wyjątkowy klimat. Miasto jest postrzegane jako dobre miejsce do studiowania i szybko rozwijające się. Wśród najczęściej wymienianych cech Wrocławia znalazły się gościnność, otwartość i europejskość. Turyści szczególnie cenią nasze miasto za życzliwość jego mieszkańców.

- Wyniki badań są dla miasta pozytywne, ale też pomocne dla nas przy dalszej pracy – mówiła Wiola Samborska, dyrektorka Biura Promocji Miasta i Turystyki UMW. - Dzięki nim wiem np., że warto organizować duże wydarzenia dla mieszkańców, bo wrocławianie są z nich dumni oraz biorą w nich udział. Nie chodzi tylko o wielkie imprezy w stylu Euro 2012 czy ESK, ale te wpisujące się w miasto, jak Jarmark Bożonarodzeniowy czy festiwal kulinarny Europa na Widelcu.

Spontanicznie badani jako najlepsze akcje promocyjne Wrocławia wskazywali starania o Expo, Euro 2012, Europejską Stolicę Kultury oraz planowane w tym roku The World Games – to wydarzenia, dzięki którym o Wrocławiu było głośno nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Wśród kampanii miejskich wymieniano: Akademicki Wrocław czy Rozlicz PIT we Wrocławiu.

Badania częściowo przeprowadzano telefonicznie, a częściowo w grupach dyskusyjnych. Pytano o ocenę miasta, jego unikatowe cechy, największe atrakcje turystyczne i znajomość imprez i kampanii organizowanych przez UMW.

W naszym studiu o wynikach ankiet rozmawialiśmy z Wiolą Samborską i Januszem Bujko, reprezentantem firmy Beeline Research&Consulting, która wykonała badania:

Tagi:
REKLAMA

To może Cię zainteresować