A | A | A

Wrocławian walka o czyste powietrze

Przemysław Gałecki
Utworzono: 2017-01-11 17:28 , Zmodyfikowano: 0000-00-00 00:00
Społecznicy złożyli w magistracie swoje postulaty dotyczące poprawy jakości powietrza
zdj. Przemysław Gałecki

Dziś ze swoimi postulatami do wrocławskiego magistratu przyszli społecznicy, którzy żądają natychmiastowego przygotowania kompleksowego programu walki ze smogiem.

- Dzięki temu uporamy się z tym problemem w 5-6 lat a nie w 50. Kompleksowe działania. Wymiana pieców z jednoczesną termomodernizacją budynków, podłączanie do elektrociepłowni, która jest najbardziej efektywną - tłumaczy Maciej Słobodzian z Partii Zieloni.

Także przygotowanie osłon dla najuboższych, których nie stać na ogrzewanie np. gazem. Dziś we Wrocławiu warunki są nieco lepsze niż wczoraj. O poranku w powietrzu było około 107 ug pyłu PM10. W Katowicach i Krakowie około 350.

W ostatnich dniach poziom dopuszczalnych stężeń pyłów zawieszonych i rakotwórczego benzo(a)pirenu był zdecydowanie powyżej normy. 

- Chcielibyśmy, żeby straż miejska przyjeżdżała szybciej i pracowała dłużej, żeby w tych godzinach, kiedy najbardziej intensywnie dym unosi się z wrocławskich kominów, straż miejska reagowała jak najszybciej - mówi Aleksander Obłąk z Akcji Miasto.

Według wyliczeń Światowej Organizacji Zdrowia w Polsce w wyniku chorób spowodowanych smogiem umiera rocznie 35 tysięcy osób.

Nie damy się smogowi. Przypominamy, że wspólnie z Dolnośląskim Alarmem Smogowym prowadzimy akcję kontroli jakości powietrza w miejscowościach gdzie nie ma zainstalowanych pyłomierzy. Zgłaszać można się na radiowroclaw.pl (TUTAJ).

WASZE KOMENTARZE ()

WASZE KOMENTARZE (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony. Radio RAM nie odpowiada za treść komentarzy.
Teraz na antenie
Piotr  Bartyś
RAM wieczorową porą
NEWSLETTER RADIA RAM
Dodaj swój adres, aby otrzymywać newsletter