A | A | A

Marzena Diakun z Paszportem Polityki

Utworzono: 2017-01-10 21:19 , Zmodyfikowano: 0000-00-00 00:00
Związana z Wrocławiem dyrygentka Marzena Diakun zdobyła Paszport Polityki.
Zdjęcia z transmisji z wręczenia
nagród w TVN

Absolwentka wrocławskiej Akademii Muzycznej została nagrodzona m.in za poprowadzenie „Zagubionej autostrady” Olgi Neuwirth. Opera z librettem Elfride Jelinek, napisanym na podstawie filmu Davida Lyncha była specjalnym wydarzeniem zeszłorocznego festiwalu T-Mobile Nowe Horyzonty. 

Diakun ma 35 lat. Pochodzi z Koszalina. Poza Wrocławiem studiowała w Wiedniu, brała udział w kursach dyrygenckich m.in. u Gabriela Chmury, Howarda Griffithsa, Davida Zinmana, Pierre’a Bouleza i Kurta Masura. Od września 2015 roku jest dyrygentem - asystentem w Orchestre Philharmonie de Radio France.

W tym roku wśród nominowanych była także Agata Duda-Gracz, reżyserka i scenografka, współpracująca z wrocławskimi scenami.  W Teatrze Capitol wystawiła m.in „Ja, Piotr Riviere…” i „Po Burzy Szekspira”), w Teatrze Współczesnym „Według Bobczyńskiego” na podstawie „Rewizora” Gogola, pracowała też wielokrotnie dla Przeglądu Piosenki Aktorskiej. W tej kategorii nagrodzono jednak Annę Smolar. Wręczający nagrodę Jolanta Janiczak i Wiktor Rubin solidaryzowali się z zespołem Teatru Polskiego we Wrocławiu, na scenę wyszli z ustami zaklejonymi czarnymi taśmami.

Nagrody tygodnika „Polityka” przyznane zostały po raz 24.


Pełna lista laureatów tutaj: http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kultura/paszporty

WASZE KOMENTARZE ()

WASZE KOMENTARZE (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony. Radio RAM nie odpowiada za treść komentarzy.
Teraz na antenie
Monika Jaworska
Dzień dobry we Wrocławiu! Poranek pełen energii, Wrocławia i muzyki w dobrym humorze.
NEWSLETTER RADIA RAM
Dodaj swój adres, aby otrzymywać newsletter