A | A | A

Nieznany sprawca ukradł puszkę z datkami dla dzieci (FILM)

Przemysław Gałecki
Utworzono: 2017-01-10 10:20 , Zmodyfikowano: 0000-00-00 00:00
Odrażająca kradzież we Wrocławiu. Nieznany sprawca ukradł puszkę z datkami, które miały być przekazane na pomoc dzieciom z domu dziecka. Pieniądze były zbierane w lokalu z kebabem przy ulicy Jedności Narodowej - w puszce było około 2 tysięcy złotych.

Szef restauracji to Serdar Darwish, który nie kryje oburzenia. Kilka dni temu nieznani sprawcy wybili szybę w jego lokalu. Wrocławianie postanowili zebrać pieniądze na szklarza, ale Kurd nie chciał ich przyjąć - ostatecznie postanowił ofiarować datki dzieciom z domu dziecka:

- Nie wiem co mam powiedzieć. Te pieniądze miały być przekazane dla tych, którzy na prawdę pomocy. To się nie mieści w głowie.

Laryssa Kowalczyk, pomysłodawczyni zbiórki: - Brak mi słów. W tej chwili jestem tylko i wyłącznie wściekła. Na szczęście jest nagranie z monitoringu bo w lokalu są kamery.Ja upubliczniłam ten film na Facebooku. Mam nadzieję, że znajdą się ludzie, którzy go rozpoznają. W tej chwili będę składać zeznania na policji.

A przypomnijmy - do ataku na kebab doszło nie tylko na Jedności Narodowej. Chuligani wybili szybę, oraz podpalili lokal  przy ulicy Prusa - tam także zebrano pieniądze na nową szybę i tam również pracujący w lokalu obcokrajowiec nie chciał ich przyjąć i zdecydował się przekazać datki dla innych potrzebujących - do hospicjum.

Złodzieja z Jedności Narodowej nagrały kamery monitoringu:

  • mężczyzna ma około 30 lat,
  • 180 cm wzrostu,
  • jest szczupłej budowy ciała.

 

Organizatorzy zbiórki zawiadomili policję i przekazali nagranie.

 

W ostatnich dniach doszło do serii ataków na lokale prowadzone przez obcokrajowców - nieznani sprawcy wybili szybę w lokalu z kebabem przy ul. Prusa na wrocławskim Ołbinie i wrzucili do środka butelkę z benzyną. Lokal prowadzi Egipcjanin. Wcześniej w Legnicy pobito ciemnoskórego obywatela Bangladeszu, a w Lubinie zdemolowano lokal prowadzony przez Hindusów.

WASZE KOMENTARZE ()

WASZE KOMENTARZE (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony. Radio RAM nie odpowiada za treść komentarzy.
Teraz na antenie
Monika Jaworska
Dzień dobry we Wrocławiu! Poranek pełen energii, Wrocławia i muzyki w dobrym humorze.
NEWSLETTER RADIA RAM
Dodaj swój adres, aby otrzymywać newsletter