Nieznany sprawca ukradł puszkę z datkami dla dzieci (FILM)

Przemysław Gałecki | Utworzono: 10.01.2017, 10:20
A|A|A

Szef restauracji to Serdar Darwish, który nie kryje oburzenia. Kilka dni temu nieznani sprawcy wybili szybę w jego lokalu. Wrocławianie postanowili zebrać pieniądze na szklarza, ale Kurd nie chciał ich przyjąć - ostatecznie postanowił ofiarować datki dzieciom z domu dziecka:

- Nie wiem co mam powiedzieć. Te pieniądze miały być przekazane dla tych, którzy na prawdę pomocy. To się nie mieści w głowie.

Laryssa Kowalczyk, pomysłodawczyni zbiórki: - Brak mi słów. W tej chwili jestem tylko i wyłącznie wściekła. Na szczęście jest nagranie z monitoringu bo w lokalu są kamery.Ja upubliczniłam ten film na Facebooku. Mam nadzieję, że znajdą się ludzie, którzy go rozpoznają. W tej chwili będę składać zeznania na policji.

A przypomnijmy - do ataku na kebab doszło nie tylko na Jedności Narodowej. Chuligani wybili szybę, oraz podpalili lokal  przy ulicy Prusa - tam także zebrano pieniądze na nową szybę i tam również pracujący w lokalu obcokrajowiec nie chciał ich przyjąć i zdecydował się przekazać datki dla innych potrzebujących - do hospicjum.

Złodzieja z Jedności Narodowej nagrały kamery monitoringu:

  • mężczyzna ma około 30 lat,
  • 180 cm wzrostu,
  • jest szczupłej budowy ciała.

 

Organizatorzy zbiórki zawiadomili policję i przekazali nagranie.

 

W ostatnich dniach doszło do serii ataków na lokale prowadzone przez obcokrajowców - nieznani sprawcy wybili szybę w lokalu z kebabem przy ul. Prusa na wrocławskim Ołbinie i wrzucili do środka butelkę z benzyną. Lokal prowadzi Egipcjanin. Wcześniej w Legnicy pobito ciemnoskórego obywatela Bangladeszu, a w Lubinie zdemolowano lokal prowadzony przez Hindusów.

REKLAMA

To może Cię zainteresować