A | A | A

Polinka nieczynna po awarii. Strażacy wyciągnęli 13 osób z wagoników

Utworzono: 2017-01-09 11:55
Awaria hamulca zatrzymała kolejkę. Pasażerów ewakuowano.
zdj. Michał Nowakowski

Po awarii Polinka przy Politechnice Wrocławskiej jest nieczynna. Dziś rano 13 osób zostało uwięzionych w wagonikach kolejki linowej, która na co dzień przewozi między innymi studentów na drugi brzeg Odry.

Jak tłumaczy Agnieszka Niczewska z Politechniki, na razie specjaliści sprawdzają, co dokładnie się stało. 

- Zadziałał system bezpieczeństwa, czyli tzw. hamulec ruchowy. Ta skomplikowana elektronika uznała, że zaistniało jakieś niebezpieczeństwo. Kiedy ten element zostanie zdemontowany i zbadany przez specjalistów, będzie wiadomo co wstrzymało ruch Polinki. Dobrze, że system zadziałał, ale  niedobrze, że nie wiemy dlaczego - tłumaczy Niczewska.

Możliwe, że automatyczny hamulec zadziałał z powodu niskiej temperatury. Kolejka będzie nieczynna co najmniej do końca tygodnia.

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło około godziny 8 rano. Straż pożarna otrzymała zgłoszenie o awarii Polinki, w której uwięzionych zostało w sumie 13 osób. Na miejsce wysłano 6 zastępów straży pożarnej. Akcja trwała około 30. minut. Oba wagoniki, zarówno ten od strony Wybrzeża Wyspiańskiego, jak i od Na Grobli, były poza wodą. Straż pożarna przy użyciu drabin uwolniła z nich ludzi.

WASZE KOMENTARZE ()

WASZE KOMENTARZE (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony. Radio RAM nie odpowiada za treść komentarzy.
Teraz na antenie
Piotr  Bartyś
RAM wieczorową porą
NEWSLETTER RADIA RAM
Dodaj swój adres, aby otrzymywać newsletter