Artyha 2017 - kto został Halowym Mistrzem Polski w tenisie ziemnym?

Radio RAM | Utworzono: 04.01.2017, 11:20
A|A|A

Dariusz Kamys z kabaretu Hrabi

W podwrocławskiej Ślęzie 5 i 6 stycznia odbyły się I Halowe Mistrzostwa Polski Artystów w tenisie ziemnym. Do klubu Matchpoint zjechali aktorzy, kabareciarze i piosenkarze, aby rywalizować o tytuł mistrza Polski w tenisie. W turnieju udział wzięli m.in. Radek Bielecki, Wojciech Dąbrowski, Michał Milowicz, Robert Janowski, Tomasz Jachimek, czy artyści takich kabaretów jak: Hrabi, Pod Wyrwigroszem, Rak i Jurki.

Mistrzem Polski został Maurycy Polaski z kabaretu Pod Wyrwigroszem, który w meczu finałowym pokonał Łukasza Pietscha z kabaretu Hrabi 7:5; 6:3. W meczu o 3. miejsce Tomasz Jachimek pokonał Wojciecha Dąbrowskiego 6:1. W turnieju pocieszenia najlepszy okazał się grający od kilku miesięcy w tenisa Przemysław Żejmo z kabaretu Jurki. Wszystkim zwycięzcom gratulujemy.

Od lewej: Łukasz Pietsch, Maurycy Polaski, Tomasz Jachimek, fot. Sławek Przerwa (@Mistrzostwa Polski Artystów - FB)


TAK ZAPRASZALIŚMY DO KIBICOWANIA GWIAZDOM NA KORCIE:


Grają i pomagają

Pomysłodawcą i organizatorem zawodów jest Radek Bielecki na co dzień artysta wrocławskiego Kabaretu Neo-Nówka i zapalony tenisista-amator.
- Grywam na podobnych turniejach w kraju i postanowiłem, że zorganizuję takie zawody na swoim terenie – podkreśla Radek Bielecki. – Zima jest okresem, gdzie mało jest tego typu imprez. Dlatego padło na styczeń. Po pierwsze w tym czasie nie ma żadnego turnieju halowego tej rangi, a po drugie łatwiej jest zaprosić artystów, bo na początku roku z reguły większość kolegów z branży ma wolne.
Oprócz rywalizacji sportowej impreza będzie miała również charakter charytatywny. W trakcie rozgrywek artyści wspomogą Fundację Wrocławskie Hospicjum Dla Dzieci.
- Aby wyjść na kort trzeba będzie wrzucić coś do puszki – informuje Ada Kamińska z Fundacji Wrocławskie Hospicjum Dla Dzieci. – Na kortach będą obecni nasi wolontariusze.
Artyści przekażą także na rzecz fundacji pamiątki ze swoimi  autografami, które zostaną zlicytowane 28 stycznia podczas 7. Noworocznego Koncertu Charytatywnego w Narodowym Forum Muzyki.

Znane twarze na korcie
Impreza odbędzie się pod honorowym patronatem Ryszarda Pacholika, wójta gminy Kobierzyce, który ufundował nagrody dla zawodników.
- Cieszę się, że tego typu impreza odbędzie się na terenie naszej gminy – podkreśla Ryszard Pacholik. – Mam nadzieję że wpisze się na stałe do kalendarze imprez sportowych.  Przy okazji jest to wspaniała promocja gminy.
Rozgrywki grupowe zaplanowano na 5 stycznia, mistrza Polski artystów poznamy dnia następnego. W sumie rywalizować będzie 16 artystów. Nad sprawnym przeprowadzeniem zawodów będzie czuwał Paweł Syrewicz z klubu Matchpoint:
 – Oprócz fajnej zabawy i znanych twarzy na korcie jest to doskonała promocja ukochanej przeze mnie dyscypliny. Z tego co zdążyłem się zorientować to na poziom sportowy też nie będziemy mogli narzekać.

Wstęp na turniej jest bezpłatny. Każdy może przyjść i pokibicować artystom. Rywalizacja będzie przebiegała na czterech kortach jednocześnie i każdego dnia potrwa od 9.30 do 17.00. Mistrza Polski poznamy 6 stycznia.POSŁUCHAJ
, jak na to wydarzenie w studiu Radia RAM zapraszali Radek Bielecki i Maja Muszyńska:

REKLAMA

To może Cię zainteresować