A | A | A

Jazz i muzyka świata w styczniu w NFM

Utworzono: 2017-01-03 16:03 , Zmodyfikowano: 0000-00-00 00:00
Już na początku nowego roku w Narodowym Forum Muzyki czekają nas koncerty z kręgu jazzu i muzyki świata, które są świetną propozycją dla wszystkich pasjonatów.

7 stycznia o 20:30 w Sali Czerwonej kolejna Wielka Improwizacja. Tym razem na scenie zobaczymy znany już dobrze we Wrocławiu Eivind Aarset Quartet.  Muzycy zaprezentują materiał z najnowszego albumu Eivinda Aarsteta pt. "I.E.".

To jego prawdopodobnie najlepszy album, na którym zawarł swoje poszukiwania. Płyta składa się z dziewięciu utworów, spośród których wiele to dyptyki lub tryptyki o jasno wydzielonych częściach i zmianach barwy, kolorystyki oraz nastroju. Niektóre zostały dodatkowo podzielone i pełnią funkcję drogowskazów.

Na koncert w studiu Radia RAM zapraszał Piotr Turkiewicz - dyrektor programowy koncertów jazzowych i muzyki świata w NFM:

15 stycznia w Sali Głównej KGHM wystąpią Kamilya Jubran i Werner Hasler. Kamilya Jubran pochodzi z Palestyny. Przez dwadzieścia lat była liderką i wokalistką słynnej avant-folkowej grupy Sabreen, która łączyła poetycki przekaz z politycznym zaangażowaniem. Obecnie mieszka i pracuje w Europie, nagrywa solo i współpracuje z wieloma artystami, m.in. z Wernerem Haslerem.
Szwajcarski kompozytor, trębacz jazzowy i poszukiwacz nowych dźwięków towarzyszył dotychczas Jubran w nagraniu dwóch albumów. Ich wspólnie tworzona muzyka jest minimalistyczna, ale pełna napięcia i silnych emocji.WASZE KOMENTARZE ()

WASZE KOMENTARZE (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony. Radio RAM nie odpowiada za treść komentarzy.
Teraz na antenie
Piotr  Bartyś
RAM wieczorową porą
NEWSLETTER RADIA RAM
Dodaj swój adres, aby otrzymywać newsletter