A | A | A

Jazz i muzyka świata w styczniu w NFM

Utworzono: 2017-01-03 16:03 , Zmodyfikowano: 0000-00-00 00:00
Już na początku nowego roku w Narodowym Forum Muzyki czekają nas koncerty z kręgu jazzu i muzyki świata, które są świetną propozycją dla wszystkich pasjonatów.

7 stycznia o 20:30 w Sali Czerwonej kolejna Wielka Improwizacja. Tym razem na scenie zobaczymy znany już dobrze we Wrocławiu Eivind Aarset Quartet.  Muzycy zaprezentują materiał z najnowszego albumu Eivinda Aarsteta pt. "I.E.".

To jego prawdopodobnie najlepszy album, na którym zawarł swoje poszukiwania. Płyta składa się z dziewięciu utworów, spośród których wiele to dyptyki lub tryptyki o jasno wydzielonych częściach i zmianach barwy, kolorystyki oraz nastroju. Niektóre zostały dodatkowo podzielone i pełnią funkcję drogowskazów.

Na koncert w studiu Radia RAM zapraszał Piotr Turkiewicz - dyrektor programowy koncertów jazzowych i muzyki świata w NFM:

15 stycznia w Sali Głównej KGHM wystąpią Kamilya Jubran i Werner Hasler. Kamilya Jubran pochodzi z Palestyny. Przez dwadzieścia lat była liderką i wokalistką słynnej avant-folkowej grupy Sabreen, która łączyła poetycki przekaz z politycznym zaangażowaniem. Obecnie mieszka i pracuje w Europie, nagrywa solo i współpracuje z wieloma artystami, m.in. z Wernerem Haslerem.
Szwajcarski kompozytor, trębacz jazzowy i poszukiwacz nowych dźwięków towarzyszył dotychczas Jubran w nagraniu dwóch albumów. Ich wspólnie tworzona muzyka jest minimalistyczna, ale pełna napięcia i silnych emocji.WASZE KOMENTARZE ()

WASZE KOMENTARZE (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony. Radio RAM nie odpowiada za treść komentarzy.
NEWSLETTER RADIA RAM
Dodaj swój adres, aby otrzymywać newsletter