WOŚP: więcej wolontariuszy niż puszek

Elżbieta Osowicz | Utworzono: 02.01.2017, 23:36
A|A|A

Tysiąc wolontariuszy zgłosiło się na tegoroczny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej we Wrocławiu. Sztaby WOŚP przygotowują dla nich identyfikatory, każdy kto chce wziąć udział w zbiórce musi potwierdzić swoje dane.

- Zapisać już się nie można, bo i tak było więcej chętnych niż puszek przyznanych dla Wrocławia - mówi szef jednego ze sztabów Tomasz Krakowiak.

- Niestety lista jest zamknięta. Mamy więcej chętnych niż miejsc. Zdarzyły się 24 osoby, które nie dopełniły formalności, musieliśmy ich skreślić. Na ich miejsce przyjmujemy nowych, którzy czekali w rezerwie - mówi Krakowiak.

W jednym z czterech wrocławskich sztabów Orkiestry udział w Finale potwierdziła dziś między innymi Beata Szafran, która będzie zbierać pieniądze ze swoimi córkami.

 – Jak co roku będziemy wspierać Orkiestrę i bierzemy dwie puszki. Nasze dzieci też były badane sprzętem, więc bardzo chętnie to robią, wręcz nie mogą się doczekać. Sprawię im niespodziankę jak przyniosę puszki - mówi Beata Szafran. 

15 stycznia Orkiestra zagra po raz 25. W poprzednich edycjach udało się zebrać ponad 720 milionów złotych. Tym razem fundacja będzie zbierać pieniądze na ratowanie życia i zdrowia dzieci oraz seniorów.

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować