Będzie duży budżet na kulturę w 2017 roku

Przemysław Gałecki | Utworzono: 22.12.2016, 08:43
A|A|A

fot. UMWD

W latach 2015-2016 - odliczając dotację celową na ESK, czyli odpowiednio 17 i 23 mln złotych - były to podobne kwoty. Jacek Sutryk z departamentu spraw społecznych podkreśla również, że właśnie powstaje "Strategia kultury 2020+", która będzie dokumentem kierunkowym. Ale już teraz widać, że spadek jaki zostawia EKS jest duży:

- Fama na Psim Polu, Formaty na Muchoborze, przestrzeń wystawiennicza i biblioteczna na Dworcu Głównym- to są też nowe wyzwania gdzie kultura będzie się tworzyła z myślą o mieszkańcach Wrocławia

Dokument ma zostać opublikowany na początku nowego roku.

Kultura po Europejskiej Stolicy Kultury we Wrocławiu nie będzie zaniedbana - uspokajają wrocławscy urzędnicy. W projekcie budżetu zapisano 120 mln złotych na obsługę bieżących wydatków związanych z kulturą. Co prawda przez ostatnie 2 lata było to według ostatnich podsumowań o 40 mln złotych więcej, ale te pieniądze zostały przeznaczone jako dotacja celowa na ESK - mówi Marcin Urban, skarbnik miasta. Realnie pieniędzy na kulturę na pewno nie będzie mniej, a przecież to dopiero projekt budżetu - dodaje Urban.

- Akurat obszar kultury to obszar gdzie zawsze pojawiają się jakieś pomysły w ciągu roku i my jak tylko się pojawiają oszczędności to na ten obszar bardzo chętnie dodajemy. Tak też będzie w roku 2017.

Na początku roku ma zostać opublikowana także "Strategia kultury 2020+", która będzie dokumentem kierunkowym dla tej dziedziny życia we Wrocławiu.

Tagi:
REKLAMA

To może Cię zainteresować