Zrób paczkę dla biednych

Bartosz Synowiec | Utworzono: 19.12.2016, 12:58
A|A|A

zdj. Andrzej Owczarek

Uroczystą kolacją w Hali Stulecia w czwartek 15 grudnia rozpoczęła się tegoroczna seria wigilii dla bezdomnych i ubogich. Od 28 lat we Wrocławiu organizuje je Wanda Ziembicka-Has, która w naszym studiu opowiadała o tym, jak w przedświątecznym zawirowaniu można pomóc potrzebującym mieszkańcom miasta.
Na spotkaniach wigilijnych restauratorzy serwują tradycyjne potrawy, jak pierogi, kapustę z grzybami, ryby,  czerwony barszcz oraz różne gatunki ciast. Dodatkiem, niezwykle potrzebnym i praktycznym do wykorzystania na Święta są paczki.


- Zachęcam do tworzenia paczek dla najbiedniejszych. Można w nich umieszczać wszystko: ubrania, jedzenie, zabawki itd. Paczki można zostawiać w budynku Telewizji Wrocław przy Karkonoskiej 8 lub we wrocławskim Ratuszu przy ul. Sukiennice 9.


W tym roku, poza Halą Stulecia, odbędzie się jeszcze minimum pięć spotkań wigilijnych w różnych wrocławskich restauracjach, które zdecydowały się pomóc akcji. Jedno ze spotkań odbędzie się w ogrodzie zoologicznym. Dla niektórych potrzebujących będzie to pierwsza i jedyna okazja, aby poza kolacją móc zwiedzić wrocławskie ZOO.


Będą też dwie wieczerze dla dzieci. Podczas uroczystych kolacji goście otrzymują paczki stworzone przez darczyńców, którymi są mieszkańcy Wrocławia. Do akcji włączyło się także Radio RAM.

REKLAMA