Pracowali, by nauczyć się życia

Dorota Kuźnik | Utworzono: 17.12.2016, 07:38
A|A|A


Dziś chcieliśmy wszystkich zaprosić na nasz występ, żeby pochwalić się tym co wspólnie osiągnęliśmy - mówi jeden z uczestników projektu - Radosław Nowakowski:

"To są piosenki o nas. W sumie o naszej bezdomności, o naszym takim padole, o otchłani, w którą wpadliśmy, o smutku, który przeżyliśmy. Chcieliśmy to głośno wyrazić w jakiś sposób, no i udaje nam to się przez muzykę i słowa piosenki".

Zagrają koncert a także oficjalnie otworzą wystawę swoich prac pt. "Czy recykling może być dizajnerski". Mamy na koncie szereg projektów, których efekty będzie można podziwiać - mówi koordynatorka projektu - Magda Zaręba:

"Budowaliśmy piec chlebowy, organizowaliśmy warsztaty z ceramiki, chodziło o to, żeby chłopcy nauczyli się produkować te przedmioty, tworzyć je, żebyśmy umieli razem pracować, żebyśmy mogli stworzyć wspólnie takie przedsiębiorstwo kreatywne, które nie będzie już potrzebowało takich szalonych projektów, żeby pracować i się rozwijać".

Szczegóły dotyczące piątkowych wydarzeń dostępne są na facebooku pracowni Miser Art. Projekt był realizowany we współpracy z ministerstwem kultury i dziedzictwa narodowego. Początek wydarzenia w sobotę o godzinie 17.00 w pracowni MiserArt przy ulicy Cybulskiego 35A we Wrocławiu. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować