Radio RAM na Targach Dobrych Książek

Anna Fluder | Utworzono: 04.12.2016, 19:46
A|A|A

fot. Radio RAM

Wyjazdowe studio Radia RAM odwiedzili :

Magda Stachula ze swoim debiutem, thrillerem psychologicznym "Idealna", w którym monitoring wywraca świat bohaterów do góry nogami. Mariusz Urbanek, autor wielu biografii, m.in. Jana Brzechwy i Juliana Tuwima, niezwykle popularnej książki "Genialni. Lwowska szkoła matematyczna", ale też bajek o wrocławskich krasnalach i legendach. Kolejny nasz gość, dziennikarz sportowy, wspominał swoje emocje i relacje z wydarzeń, o których można przeczytać w książce "Mówi Tomasz Zimoch. Panie... kończ Pan ten mecz."

Anna Janowska, dziennikarka i fotografka, zabrała nas na wyprawę po świecie, a do jej opowieści z książki "Monsun przychodzi dwa razy. Podróż szlakiem pieprzu przez Keralę, Oman i Zanzibar" powrócimy jeszcze w świątecznym wydaniu Podróży z Radiem RAM.

Joanna Puchalska zebrała historie trzynastu niezwykłych kobiet w jednej publikacji - "Polki, które zadziwiły świat" i warto do niej zajrzeć, by poznać m.in. pierwszą polską dyplomowaną lekarkę, czy pilotkę. A na koniec nasze studio odwiedzili profesorowie Jan Miodek i Andrzej Markowski, by zachęcić do odkrywania słów na nowo w książce "Trzy po 33". Przy okazji dowiedzieliśmy się, że "mejl" występuje w języku polskim na równych prawach z "mailem".

Dziękujemy za wszystkie ciekawe i inspirujące spotkania i zapraszamy do słuchania rozmów o literaturze w każdy poniedziałek w Radiu RAM po godz. 15.00, kiedy ożywa nasza "Półka z książkami".

Zobacz też: Wrocławskie Targi Dobrych Książek od 1 do 4 grudnia
 

Tagi:
REKLAMA
To może Cię zainteresować