Galeria Wroclavia coraz większa

Martyna Czerwińska | Utworzono: 27.11.2016, 09:00
A|A|A

fot. Investmap

Konstrukcja budynku o łącznej kubaturze 1 mln m³ jest już gotowa. Obiekt osiągnął tzw stan surowy zamknięty. Gotowe są stropy, klatki schodowe i dach. Lada dzień ruszą prace wykończeniowe w środku. Na przechodniach wrażenie robi podświetlana wieczorem elewacja. A właściwie jej namiastka, bo jej tworzenie potrwa jeszcze co najmniej pół roku. Będzie szkło, aluminium i efekt trójwymiarowości.

fot. Investmap.pl

Zgodnie z harmonogramem idzie też budowa podziemnego dworca. Znajdzie się na nim 11 stanowisk, czyli mniej niż na starym dworcu. Będzie natomiast bardzo ładnie oświetlony i dostępny zarówno z galerii, jak i dworu - zapowiada Anna Kula - rzecznik prasowy Wroclavii.

zdjęcie: Andrzej Owczarek/Radio RAM

- Na poziomie 0 znajdzie się hol, kasy, poczekalnia, przechowalnia bagażu, natomiast stanowiska do odjazdu autobusów na poziomie -2, do którego poprowadzą ruchome schody - dodaje Anna Kula.

W budynku Wroclavii będzie ponadto 200 sklepów, 20 sal kinowych, 2300 miejsc parkingowych i 7 tys m.kw. powierzchni biurowej. Otwarcie zgodnie z planem - w październiku 2017 roku.

fot. Andrzej Owczarek/Radio Wrocław

- Mimo widocznych postępów mieszkańcy okolicy są zmęczeni remontami dróg i nie ukrywają rozczarowania z powodu wycięcia sąsiadujących drzew. - Budynek jest inspirowany i nawiązuje do 300-letniego dębu, który stoi przed nim. Na poziomie +2 znajdą się zielone ogrody o powierzchni ponad 4 tys. mkw. Będzie to miejsce odpoczynku w samym centrum dużego miasta - mówi Anna Kula.

Jeśli chodzi o drogi, to do końca roku powinien zakończyć się remont Dyrekcyjnej. Prace przeniosą się jednak na ulicę Suchą, więc utrudnienia w tej okolicy się nie skończą. 

A tak Wroclavia wyglądała dokładnie rok temu. Kliknij w zdjęcie i zobacz całą galerię.

Tagi:
REKLAMA

To może Cię zainteresować