Liga zapaśnicza we Wrocławiu

Bartosz Synowiec | Utworzono: 07.11.2016, 17:08
A|A|A

FOT: Bartosz Synowiec

- Krajowa Liga Zapaśnicza to w pełni zawodowa liga, która ma swojego właściciela i kluby sportowe. Na razie jest ich 6, ale chętnych było dużo więcej. Niektóre kluby nie zdążyły zgłosić się na czas. Mam nadzieję, że za 2-3 lata powstanie Europejska Liga Zapaśnicza.

Wrocław reprezentowany będzie przez klub AZ Supra Brokers Wrocław, który w 50% składa się z zawodników WKS Śląsk Wrocław. Skład uzupełniają zawodnicy wypożyczeni z innych polskich klubów.

Już w środę 9 listopada wrocławianie zmierzą się z Grunwaldem Poznań. Mecze w Krajowej Lidze Zapaśniczej są rozgrywane w zupełnie nowej formule – trzy walki w stylu wolnym, trzy w stylu klasycznym oraz trzy z udziałem kobiet, które walczą tylko w stylu wolnym. Nowością, zapożyczoną z lig zagranicznych, jest możliwość użycia "jokera" - wskazanego przed rozpoczęciem meczu zawodnika lub zawodniczki do 20. roku życia, którego/ej walka liczona będzie za 2 punkty. Mecz z poznańskim Grunwaldem będzie bardzo trudnym wyzwaniem, w jego składzie znajdują się medalistki igrzysk olimpijskich: Monika Michalik i Agnieszka Wieszczek. Wrocławska drużyna również może pochwalić się utalentowanymi zapaśnikami, o czym mówi Józef Tracz:

Pojedynek AZ Supra Brokers z Grunwaldem Poznań odbędzie się w środę 9 listopada, o godz. 18.00, w Wielofunkcyjnej Hali Sportowej AWF Wrocław, przy al. Ignacego Jana Paderewskiego 35, wstęp wolny.

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować