Wrocławianie chcą mieć parki blisko domów

Elżbieta Osowicz | Utworzono: 12.09.2016, 14:11
A|A|A

Wrocławianie chcą mieć parki blisko domów - widać to po projektach zgłaszanych do Budżetu Obywatelskiego. Na 800 pomysłów z tegorocznego WBO połowa dotyczy terenów zielonych.

Dzięki temu między innymi jest szansa, że na Tarnogaju powstanie pierwszy na tym osiedlu park. 6-hektarowa działka przy ulicy Bogedaina na razie nie jest znana lokatorom pobliskich bloków.

 

Zapomniany, zarośnięty "lasek" (obok ośrodka dla bezdomnych) nie zachęcał do wejścia, ale już się zmienia. Stowarzyszenie Przyjazny Tarnogaj w ubiegłym roku zdobyło 150 tysięcy złotych na oczyszczenie terenu, teraz złożyło projekt na drugi etap budowy i chce zdobyć 750 tysięcy. Co jest celem - mówi jeden z liderów projektu Tomasz Myszko.

Stowarzyszenie Przyjazny Tarnogaj liczy na to, że mieszkańcy zaangażują się w głosowanie, bo bez tego nie uda się zdobyć pieniędzy na dokończenie budowy.  Konkurencja jest duża, bo na blisko 500 zaakceptowanych projektów w tegorocznym WBO, połowa dotyczy terenów zielonych - mówi Bartłomiej Świerczewski z Urzędu Miejskiego.

Wśród zielonych projektów jest między innymi budowa parku Mamuta na Oporowie czy parku Jedności na Zakrzowie. Głosowanie WBO zaczyna się 30 września i potrwa do 10 października. Więcej o Parku Tarnogajskim TUTAJ

 

 

Tagi:
REKLAMA

To może Cię zainteresować