Mobilny Asystent Mieszkańca

Radio RAM | Utworzono: 05.09.2016, 20:33
A|A|A

Asystent dla każdego mieszkańca - takie rzeczy w stolicy Dolnego Śląska.  Włącz się w miasto -  to hasło najnowszego program urzędu  miejskiego, czyli Mobilnego Asystenta Mieszkańca. To aplikacja, którą  możemy aktywować na naszych smartfonach. Dzięki niej będziemy na bieżąco z ważnymi sprawami w mieście, ale program też ułatwi zgłaszanie miejskich problemów. Szybko będzie można poinformować służby na  przykład o dzikim wysypisku śmieci, niedziałającej sygnalizacji  świetlnej czy dziurze w jezdni. Ta aplikacja do odpowiedź na potrzeby  mieszkańców - mówi Mariusz Kiciński z wrocławskiego magistratu:

W kwietniu tego roku urząd miejski uruchomił także Dorotę. To elektroniczna asystentka, która w formie czatu pomoże nam odpowiedzieć na nurtujące nas pytania dotyczące administracji miejskiej.

Sprawy można zgłaszać zarówno anonimowo jak i pod nazwiskiem. Wszystkie zgłoszenia zostaną zarejestrowane na specjalnej skrzynce zgłoszeń i zostaniemy powiadomieni o tym, gdy problem zostanie zażegnany. Na dniach zostanie uruchomiona również platforma do wyrażania opinii na temat aplikacji. Program ma się stale rozwijać.

REKLAMA

To może Cię zainteresować